| level8 a întrebat:

Cum pot sa devin mai romantic?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin vointa! romantic te nasti, insa poti deveni.Incearca sa ii cumperi flori, sa ii ghicesti dorintele, implinindui-le, ducand-o la cate un film de dragoste, la o plimbare sub clar de luna, un rasarit de soare, fiind bun cu ea si iubind-o sincer si lista ar continua, dar trebuie sa descoperi singur adevarata esenta a romantismului! Succes!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cultivandu-te, citind diverse - dar nu orice chestii usurele!, si neocolind o carte de maniere elegante, socializand divers, vizionand comedii si drame romantice, conversand cu persoane deosebite, eventual citind si cate un "Jurnal" al unei foste mari personalitati. intebandu-ti parintii, rudele, bunicii, vecinii mai cumsecade si mai comunicativi, cum s-au cunoscut, si ce gesturi anume i-au impresionat cel mai mult din partea celuilalt! (de exemplu, eu, in anii aia nebunatici, ai tineretii efervescente, eram un mare hot de trandafiri superbi! - pentru Ea! si chiar si niste ani buni dupa. - ai grija, ca acum e Infractiune!) apoi, dovedind atentie, consideratie si sensibilitate fata de ea si ceilalti - dar nu fii fals! - ai sanse sa fi apreciat din ce in ce mai mult!
Success!

| Abi_5708 a răspuns:

Uita-te si tu la filme cu gen romance si gata oh go on

| Palagandrei7 a răspuns:

Descarcati furia intr un fel pasnic.
Cum spunea si april,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că poţi să devii romantic, poţi doar să te prefaci că eşti romantic, pentru că romantic pur şi simplu eşti din naştere. Gândeşte-te la ceva prin care să îţi arăţi iubirea, ţinând mai ales de persoana căruia vrei să o arăţi. Încearcă să faci surprize, din acelea care tefac să râzi care să te surprindă profund, de exemplu să pui un inel într-o prăjitură, sau să trimiţi un trandafir prin poştă, sau ceva ce ştii sigur că o va afce pe repeciva să rămână cu gura căscată, fii însă atent la persoane, pentru că sunt femei şi femei, iar unele dintre ele nu pea înghit romantismul, de exemplu mie nu prea îmi plac gesturile romantice. Există foarte multe cărţi despre romantism, dar nu te gândi că te vei transforma peste noapte într-o persoană romanică, dacă tu nu vrei să îţi arăţi sentimentele atât de evident, ai şi tu farmecul tău, trebuie doar să o iubeşti sincer, ţi ea va aprecia indiferent de cirrcumstanţe, pentru că persoanele care te iubesc, te iubesc aşa cum eşti tu, mult succes şi sărbători fericite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romantismul nu costa bani, si daca prietena pune pret pe sentimente iti trebuie toti banii din lume si tot nu o sa-ti ajunga.

| DominicxD a răspuns:

"Romantica" vine din sulfet asa ca faptele tale trebuie sa fie din suflet si de bun gust. Uita-te la filme romantice. (daca iti curge o lacrima este mult mai bine) o seara frumoasa!

| LinNaA a răspuns:

Citind diverse carti vizionind drame romantice si multe altele

| psihox a răspuns:

Daca esti in timpul prieteniei cu prietena ta, de ce ar trebui sa recurgi la iubire? Iubirea e ilegala, numai dupa casatorie e legala. O strici in timpul prieteniei si cand va veni urmarea...

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Toata lumea are ceva romantic in el. Romantic nu sta in lumanari si chesti din astea. Ori cum trebuie sa fi tu insati si sa ai grija de ea cu atentie, rasfat-o, plimbati-va prin parc impreuna, stati mai mult timp impreuna dar nu va sufocati prea mult. Nu te chinui, o sa pari ca un lucru artificial care nu are nici o valoare pe langa cel natural. Daca prietena ta te iubeste te iubeste pentru ce esti si nu pentru ce vei fiwinking

| want2bMajestic a răspuns:

Citind romane d'ale Sandrei Brownsmug:devil)

| razvanutzu a răspuns:

Hmmmm thinking
pai de exemplu daca vine pe la tine sa gaseasca lumanarele rosii si sa arzi betisoare parfumate happy dar nu prea mult ca dupa aceea se intoxica fata laughing poti sa o iei in brate foarte des si o saruti sa ii arati ca o iubesti in felul tau care te caracterizeaza happy flori si d`astea happy cateodata pentru o fata mai mica la varsta (pana in 14 ani) o floricica conteaza foarte mult dupa 14 ani are pretentii la buchete mari si cat mai frumoase oh go on
sau pentru o majoritate de 0, 0000000000005 % de fete e romantic sa bei in fata ei happy
e romantic pentru unele fete si sa bei pentru ea cand se desparte de tine sau alte fete considera asta un gest de prost gusthappy sunt multe lucruri pe care cred ca ar trebui sa le formezi in felul tauhappy