| sopranaCadaverica a întrebat:

Cum pot sa fac diferenta daca o persoana si-a sters contul de Facebook ori m-a blocat? Cum ar trebui sa-mi apara in ambele cazuri?
Descoperisem din intamplare ca isi facuse recent un cont (noi nu mai vorbim de mult timp). Mentionez ca nu am vorbit niciodata cu respectivul pe Facebook si nu vreau sa reiau legatura. Doar sunt curioasa. Exista vreo posibilitate sa aflu exact daca m-a blocat sau si-a sters pagina? Mersi

Răspuns Câştigător
| Magda20 a răspuns:

Dacă te-a blocat nu îi poți trimite mesaje pe mess, dar îți arată poza lui de profil (cum arată poza în colțișor acolo la mess), iar dacă are pagina ștearsă nu îi poți trimite mesaj și nici poza nu îți arată, eventual nici numele (Facebook usser sau ceva de genul ). Sper că ai înțeles ce am vrut să spun

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te-a blocat nu îți mai apare contul acelei persoane în lista ta de prieteni și nici nu îl mai găsești când îl cauți.
În cazul în care o persoană își dezactivează contul ție îți apare în lista ta de prieteni. Însă când dai click pe contul respectiv îți apare un chenar în care scrie că X și-a dezactivat momentan contul.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,vezi de pe alt cont