| Hezhex a întrebat:

Cum pot sa imi opresc sora din a se uita la sex? Ea nu de masturbeaza si + are 11 ani sta pe tik tok ii apar multe videoclipuri inaproapiate si se uita. I-am zis sa dezinstaleze tik Tok si nu a vrut, l-am dezinstalat eu si l-a instalat inapoi. Cum pot sa o opresc din a se uita si sa fie dezinstalat tik tok definitiv?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-le parintilor sa-i puna restrictii.
Apoi, copii de 11 ani nu au voei sa stea online, nesupravegheati.

| mihai69 a răspuns:

Raportează-i contul ca 'underage'.

| Wr3nch a răspuns:

Da care e treaba ta la ce se uita, daca mama si tata o lasa. Esti politia sub acoperire?

| Mayhem666 a răspuns:

Are dreptul sa se uite la ce vrea, nu mai incerca sa-i controlezi viata.
Plus, nu ai auzit de intimitate? Respecta-i intimitatea si nu te mai duce pe telefon la ea, si nu-i mai umbla pe acolo.
Mai bine iti vezi de treaba si invata sa folosesti virgulele.

| alexalx1234 a răspuns:

Dacă vrei să nu se mai uite dă-i un telefon Nokia de acum 20 de ani și rămâi fără griji.

| Tactuecelmaitare a răspuns:

Ii pui chiloti de fier

| Anna71 a răspuns:

Că nu se masturbează nu ai de unde să ști, de obicei nimeni nu o face în văzul lumii laughing) dacă știe de sex, probabil știe și de masturbare și a încercat. În ceea ce privește cum o poți opri, nu poți. Copii sunt foarte curioși când văd ceva nou și vor încerca să afle cât mai multe despre acel lucru. Mai devreme sau mai târziu tot vă afla despre aceste lucruri, nu poți face nimic în privința asta.