| piruleta a întrebat:

Cum pot sa-l uit?
Faza e ca m-am indragostit de un baiat cu care anul trecut vorbeam foarte mult. Il iubesc pentru ca este un baiat ca niciunul altul doar ca inainte vorbeam mult si el intot deauna intra pe mine pe messenger si vorbeam dar acum nu stiu ce s-a intamplat si nu prea vorbim numai daca intru el pe el si oncep sa vorbesc ca daca nu nu vorbim. Mi-a zis ca ii place de mine, ca sunt frumoasa si ca ar vrea sa fie cu mine in vara acum nu pentru ca nu suntem in acleas oras si nu nu vedem. Doar ca daca ma place nu inteleg de ce nu mai vorbeste cu mine cum vorbea inainte. Acum cateva minute am citit conversatia de anul trecut si asa de frumos vorbea cu mine, imi tot zicea "frumoaso, scumpa, iubire" din astea, dar acum nu mai imi zice asa. M-am gandit ca poate s-a saturat de mine si cred ca nu mai are rost sa ma mai gandesc la el si sa imi mai fac iluzi. Asa ca as vrea sa-l uit doar ca nu e asa de usor petru ca anul trecut cand ne-am cunoscut ne-am sarutat intr-o seara si e cam greu pentru ca il iubesc foarte mult. As vrea sa astept pana la vara sa vad daca se va intampla ceva, doar ca e foarte mult pana atuncea si nu stiu ce sa fac.
Ma puteti ajuta va rog frumos?

Ah am uitat el m-a intrebat in vara daca vreau sa fiu cu el eu i-am zis ca nu pentru ca eram la distanta si in plus nu eram pregatit pentru o relatie. El nu s-a suparat si in contra am mai vorbit mult de atuncea.

HELP ME PLISS sad

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

L-ai refuzat si si a vazut de viata, la fel ar trebui sa faci si tu, oricum relatiile la distanta nu rezista in timp

| piruleta explică (pentru mona):

Dupa ce l-am refuzat a mai vorbit cu mine si am vorbit mult si el imi vorbea, dar acum de cateva saptamini nu stiu ce are

| Azµre a răspuns:

Simplu, rupi orice legătură cu el. Îți vezi de alte treburi și ai rezolvat problema.

| Cristiann25 a răspuns:

"nu eram pregatit pentru o relatie" de aici inteleg ca esti baiat desi ai gresit scriind "pregatit(a)".Pai iti spun sincer ca relatiile la distanta NU merg fara sa te superi pe mine! Te pup!

| Loreley07 a răspuns:

Ceea ce trebuie sa stii este ca in general relatiile la distanta nu merg pentru ca vorba"ochii care nu se vad se uita"este foarte adevarata.El nu mai vorbeste cu tine ca inainte pentru ca si-a gasit pe altcineva sau probabil s-a saturat de tine. Daca tot este la distanta asa este si mai usor sa-l uiti.Incearca sa nu te mai gandesti la el ca altfel mintea se obisnuieste si de asta nu iti vine alt gand.Vizioneaza filme de comedie in fiecare zi pentru ca asta te ajuta sa vezi lucrurile mai bine si sa vezi partea buna a lucrurilor.Nu te rezuma numai la unul, mai sunt baieti. Eventual incepe o relatie care sa te ajute sa uiti de el.Serios acum, sunht atatea lucruri de care sa te bucuri..nici nu-ti dai seama.