| fgpnato a întrebat:

Cum pot să mă despart de o fata?
Care am fost împreună de 1 an...
Vreu mesaje cum pot face, dar sa nu sufere atât de tare...
Dau funda...

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Si crezi ca dupa un an de zile e ok sa te desparti prin mesaj? Tie ti-ar placea ca dupa ce ai fost cu cineva atata timp, ai pus suflet, ai investit timp sa iti scrie un mesaj cu "adio ca bla bla".
Oricare ar fi motivul ar trebui sa il discutati fata in fata.Nu fugi de responsabilitate.

| fgpnato explică (pentru Freya1):

Nu am spus că vreau sa mă despart de ea prin mesaje.

| LoveSleep a răspuns:

El vrea mesaje de la voi, adică răspunsuri. Nu a zis că-i zice printr-un mesaj. Of, grea e viața.
Spune-i exact de ce nu mai vrei să fii cu ea. Spune-i că îți pare rău și că nu vrei s-o faci să sufere, dar nu crezi că e ok să continui să rămâi dacă nu simți nimic. O să fie aiurea oricum, nu poți s-o faci să se simtă bine orice ai zice. Asta dacă i-a păsat de tine. Așa că spune-i adevărul și aia e.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ii zici ca vrei sa luati o pauza in relatie timp de o luna 2 si ca o vei cauta tu dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu sufere? Simplu o faci pe ea sa vrea sa se despartã de tine.
Cel mai bine ii spui ca ti-ai luat liber sa petreci mult timp cu ea, nu iti mai vezi prietenii/familia pentru ea, dupã ii spui cã ti-ai pierdut jobul, ea este singura femeie din viata ta, adicã singura sperantã, altfel o sa mori singur.. chestii din astea si pânã la urmã se plictiseste de tine, iar partidele de sex o lasi pe ea sa te controleze(domine) la modul cel mai umil.
In maxim 2-3 saptãmâni nu simte nici o urma de suferintã la despãrtire laughing

| gabriielaaa a răspuns:

Pai o sa o doara oricum daca te iubeste iauo intr-un loc retras, parc nu stiu undeva unde sa nu fie multi si spune-i ca nu o mai iubesti ca nu vrei sa o ranesti dar nu mai ai setimete si sa cotinui ar insemna sa o minti daca timpul cu ea tia plcut multumestei si cereti iertare cred ca va fi mai putin dureros petru ea.

Răspuns utilizator avertizat
| UnTipObisnuit a răspuns:

Oricum ai da problema. Prin mesaje o sa vada totul doar ca pe "Ma despart de tine. Nu esti suficient de buna. Am gasit o fata cu sanii / fundul mai mare".
Trebuie sa-i spui in fata ca ce ati avut a fost frumos, dar s-a terminat. Pur si simplu nu mai este aceeasi chimie intre voi. Ii spui ca vrei sa pastrezi asta ca pe o amintire frumoasa si ca fiecare trebuie sa o ia pe drumuri separate.

| MariaShk1 a răspuns:

Ii zici "fa, deten morti tei. pa"