| puffy15 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama cand un baiat ma place?
Care sunt semnele?
Nu ne-am vorbit niciodata,dar am vazut ca prin pauze se uita la mine,si eu in acele momente incerc sa ma uit in alta parte...
De exemplu,odata,m-a examinat din cap pana in picioare! Tot in aceeasi zi,cand mergeam cu o colega pana la magazin,l-am vazut,si la un moment dat m-a vazut si el cand a intors capul in stanga,si dupa ce am trecut de el, s-a intors cu totul si nu mai stiu exact daca s-a uitat dupa mine pentru ca eram in fata lui...big grinhappywinking

4 răspunsuri:
| 5123fsda a răspuns:

Poi eu cand plac o fata fac mai multe lucruri:
-Ma uit dupa ea cum ai zis si uh
-O tachinez
-Ma comport cat de frumos pot cu ea
-Ii sugerez subtil ca am ceva sentimente pentru ea!

Dar dupa fete ma uit si numa asa, sa vad ce forme au!laughing
Deci, depinde!

| DubstepQueen a răspuns:

Un baiat care te place se uita atent la tine cand vorbesti.
Unui baiat care te place i se intredeschid buzele cand te priveste.
Unui baiat care te place i se dilata pupilele cand vorbeste cu tine.
Un baiat care te place cauta cam mereu sa te amuze si sa te impresioneze.
Uneori, un baiat care te place ii place sa te enerveze.(am trait pe pielea meatongue)
Unui baiat care ii place de tine ar putea fi si mai timid(adica doar ar vorbi cu tine cand va intalniti spre exemplu pe strada nimic special)
FUNDA?

| georgily a răspuns:

Daca il placi si tu incearca sa ii raspunzi cu aceeasi atitudine, si lucrurile vor prinde un inceput, de la sine happy

| RatuscaMac a răspuns:

Buna! Eu sunt baiat si cand imi place de o fata pur si simplu tot timpul cand ma vad cu ea zambesc, fac glume frumoase si o fac fericita. Daca nu face el primul pas inseamna ca ii este rusine, dar daca te crezi in stare ai putea face tu primul pas nu e neaparat sa il daca el! Sper ca te-am ajutat.