| xzzzxzxxzxz a întrebat:

Cum pot să o dezobișnuiesc pe sora mea vitregă mai mare, să nu îmi mai atingă zona intimă? Ori de câte ori mai facem câte o glumă, ea își face drum spre zona mea intimă, mai exact pune palma și spune că *wow, te-ai dezvoltat bine.* Iar eu îi zic: *măi, fetițo, ce e cu tine? E a nu știu câta oară când faci gestul acesta și văd că tot nu încetezi.* Iar ea spune *Scuze, nu am putut să mă abțin.* La care, eu, i-am spus: *Tu ce vrei, de fapt?* Și ea îmi răspunde: *Știi tu...Cât o să ne mai prefacem că nu vrem nimic unul de la altul?* Am rămas șocat. Am ieșit pe terasă să fumez o țigară și mă întreb: Oare să-i spun asta lu taică-miu, sau lu mă-sa? Maică-sa e cu taică-miu de un an și locuim în aceeași casă. Sau să vorbesc cumva cu ea și să-i spun că nu e bine ce face? Eu am 17 iar ea are 21 și de când a venit la noi în casă, de anul trecut, a început să se comporte cam aiurea. Când vin de la școală, o găsesc de multe ori la mine în cameră, făcându-mi ordine printre haine, dar nu știu de ce face asta, că eu sunt destul de ordonat și i-am zis să nu se deranjeze că-mi fac eu singur ordine în șifoniere...Mai nou, când vin acasă de la cursuri îmi face de mâncare, mă roagă să iau loc să mănânc, îmi spală hainele la mașină, lucru care îl făceam singur eu, dar nu înțeleg de ce. Aseară, când m-am dus să fac duș am lăsat telefonul pe masa din bucătărie și s-a uitat în el și a văzut conversația dintre mine și o colegă, iar când am ieșit a început să mă întrebe că cine e tipa, că nu pare cuminte, că să nu umblu cu fete că fetele își bat joc de băieți și fel și fel de chestii. Eu am întrebat-o de ce mi-a verificat telefonul iar ea mi-a spus că era doar curioasă să știe cu ce fel de fete vorbesc. Eu sunt destul de indiferent cu toți și încerc să-mi văd de viața și de treburile mele, dar aș vrea să o fac să înțeleagă că ar trebui să nu o mai intereseze ce fac eu și cu cine fac, și să nu-mi mai invadeze spațiul intim, dar sincer mi-e jenă să-i spun asta ca să nu se simtă prost. Eu consider că ar trebui ea singură să-și dea seama că nu e normal ce face, deoarece e mai mare decât mine. Ce să mă fac cu ea? I-am zis faza cu telefonul și cu faptul că-mi face ordine printre lucruri mamei ei, iar mama ei, adică mama mea vitregă, mi-a spus că ea (adică sor-mea) nu ar avea de ce să facă așa ceva, deci nu mă crede și are impresia că eu mint. Ce să mai zic, ce să mai fac? Taică-miu e plecat cu săptămânile prin străinătate și nu are el nicio treabă cu asta așa că tot singur va trebui să rezolv cumva. Eu am vorbit cu niște prieteni despre ce se întâmplă la mine în casă iar ei mi-au spus că *sor-ta vrea să te cordească*. Ce să fac?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai Denissssssssssss, Fat Frumos crestea intr-un an cat alti-n 7, daca luam de bune cele scrise de Petre Ispirescu, dar tu si sora ta ati batut recordul din moment ce in 2 zile din 10 Noiembrie si pana in 12 Noiembrie ai crescut cu 1 an iar ea cu 2 ani laughing în 10 Noiembrie | Denissssssssss a întrebat:
,, Ajutați-mă cu un sfat. Eu și sora mea vitregă locuim în aceeași casă și împărțim aceeași cameră și același pat seară de seară, asta fiindcă, spune ea că îi este urât să doarmă singură. bla, bla, bla,... Eu sunt destul de mic față de ea, ea e într-a 12-a și are 19 iar eu am 16 și nu știu ce aș putea face astfel încât să o conving să nu mai doarmă cu mine în cameră, mai ales că ea are camera ei unde ar putea dormi, etc, etc.'' Atat Pinocchio cat si Baronul de Munchhausen se pare ca au fost mici copii pe langa tine. rolling on the floor

| xzzzxzxxzxz explică (pentru corbulalbrosu):

Am împlinit ieri 17 ani, iar vârsta surorii mele nu o cunoșteam exact, aflând ulterior că merge pe 21 de ani și este în clasa 12-a încă, asta din cauză că a rămas repetentă de două ori. Dar oricum, apreciez că ți-ai pierdut 5 minute din viață ca să tastezi pentru mine happy

| mihai69 a răspuns:

Da' de ce ești așa sfios și nu-i dai fetei ce-și dorește?!?

| sofisis a răspuns:

Ori o "cordesti" ori ii spui clar si concis ca nu te intereseaza.
Daca devine prea incomod, sugerez o discutie cu tatal tau sau cu mama ei.

| xzzzxzxxzxz explică (pentru sofisis):

Tu ai face sex cu un puști, considerat fratele tău vitreg, mai mic cu 4 ani decât tine?

| sofisis a răspuns (pentru xzzzxzxxzxz):

Nu este sora ta vitrega. Mama ei si tatal tau sunt iubiti dar voi doi stati in aceeasi casa de un an. Deci ideea de "fratie" nu exista. Asta una. Doi, depinde cum esti tu. Sunt baieti de 17 ani destul de maturizati. Deja dupa o varsta incolo 3-4 ani nu mai reprezinta o f mare diferenta. Si daca i s-a pus ei pata pe tine, ce sa-i faci?

| BVRNOUT a răspuns:

Probabil stii si tu ca surioara ta vrea sex.Nu stiu, explica-i pana intelege, sau n-o mai baga deloc in seama.E aiurea, nu e faza ca e mai mare, dar daca vrea **** sunt destui care sunt disponibili.

| AndreiDV12345 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic incearca sa vorbesti cu tatal tau daca te intelegi bine cu el si ai incredere in el daca nu dar nu vrei sa ii strici relatia cu sotia lui suporta pana faci 18 19 ani si te poti angaja si trai singur sau poate te muti la bunici. Daca nu vrei sau nu poti la mama ta despre care nu stiu nimic.