| GicaSpatanu a întrebat:

Cum pot sa pun semn de carte la Pdf urile pe care le citesc? M-am saturat sa citesc aceleasi paragrafe de 2 ori pana imi amintesc unde am ramas, as dori un program care ramane exact unde ai citit ultima data si sa nu uite chiar daca ai citit alt Pfd. Dau funda! Scuze de categorie

2 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Nu stiu cu sa faci un semn de carte.Dar ai o optiune in Adobe Reader, Add sticky note, pe care poti sa o salvezi acolo unde ai ramas cu cititul.

| aleph a răspuns:

Eu redenumesc fisierul unde salvata cartea: titlul cartii+numar pagina la care am ramas. de ex citesc acum 'totul din intreg' si am ramas la pag.24: redenumesc 'totul din intreg 24. pdf'