| ionutchiriac222 a întrebat:

Cum pot să scap de complexul că n-am avut niciodată o iubită? O colegă mi-a spus că n-am iubită pentru că mă uit la fete „sub nivelul meu".

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce vârsta ai de ce e așa mare drama?

| Violleta2022 a răspuns:

Esti inca adolescent, asadar nu poti sa ai iubite de pe acum, poate mai tarziu, macar cand devii major, ca sa intelegi ce se intampla cu fetele si sa te comporti ca atare.

Tu esti atat de naiv si imatur ca pui botul si la prostiile pe care colega asta ti le-a spus.
Ce inseamna "sub nivelul tau"?
Te uiti la urate, cracanate, grase, ori proaste?
Ori tu esti super bogat si te uiti la fete super sarace?

| ionutchiriac222 explică (pentru Violleta2022):

Si cum as putea sa capat experienta in conditiile astea? E clar ca fetele de varsta mea sunt mult mai experimentate ca au relatii cu baieti mai mari. Dar nu cred ca baietii aia la 19-20 de ani au avut prima lor relatie taman cu astea de 17 ani. Chiar nu si gasesc de varsta lor?

| Danny28 a răspuns (pentru ionutchiriac222):

Fetele incep sa si-o traga de la 11 ani cu baieti mult mai mari si dupa au pretentii la baieti cu pretentii. Nu ai ce sa le faci. Mai bine singur si fara stres.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Danny28):

Putin exagerat, cel mai probabil de la 14 ani in sus majoritatea sunt curioase cum e sa ii largeasca pzd un stiulete

| Violleta2022 a răspuns (pentru ionutchiriac222):

Experinta vei capata in timp, peste cativa ani, cand mai cresti, cand esti matur si intelegi lucurile, cand vei gasi o fata care sa ti-o faci de prietena si posibil d eiubita.
Toate la vremea lor, ca acum nu ai nici experinta dar nici macar maturitate sa poti intelege ce se intampla.

| LordCristobal a răspuns:

Pai in primul rand sa nu te mai gandesti la faptul ca nu ai iubita, nu e sfarstit de lume daca nu ai o iubita, sunt multi oameni care trăiesc singuri si sunt bine-mersi.
Dar petrece-ti timpul intr-un mod cat mai productiv si utilca mintea sa nu iti joace feste si sa creeze alte complexe sau ganduri negre.Citeste o carte, fa miscare in aer liber, uitate-te la seriale si documentare din care ai ce invata si fa niste care sa te pregateasca intr-o meserie din care se castiga multi bani, mai socializeaza cu prietenii tai.
Referitor la ce a zis colega aia sa nu iti pese ce zice ea ca nu te cunoaste cu adevarat.

| GambleR40792 a răspuns:

Si pe tine nu te-a dus capul sa ii zici lasa ca tu te-ai pune si capra pentru unul care nu-i de nivelul tau?

| adorbanii a răspuns:

Fata care ți-a spus asta este pupincuristă, ferește-te de pupincuriști, sunt niște vipere care se dau pe lângă tine pentru a obține diverse lucruri