| Diana5320 a întrebat:

Cum pot sa scap de dependenta de calculator? fundita + vot inteligent
scuzati categoria dar e cea mai vizitata

Răspuns Câştigător
| BipBip a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci un hobby.Sau sa iesi mai mult pe afara. Daca iti faci un hobby cum ar fi desul sau proza sau muzica sau altceva vei fi concentrat la el.Credema va merge.Sau ai putea petrece mai mult timp afara cu prieteni sau sa te plimbi. Sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| nuta a răspuns:

Sa'ti faci un anturaj
eu eram dependenta de jocuri, messenger si tot ce tinea de calculator ...acum mai intru dar nu sunt dependenta si am zile cand nici nu deschid pc-ul
gaseste altceva de facut

| Extasy a răspuns:

Renunta la net pentru o vreme

| Gabriel_3333 a răspuns:

In primul si in primul rand trebuie sa iesi din casa! sa iti faci prieteni cu care sa iti petreci ziua prin parcuri, mall-uri, plimbari etc. Chiar si daca stai prin casa si asculti muzica si chestii de genul tot nu vei putea scapa. Fa orice dar nu in casa! Iti spun din propria experienta

| AframyK a răspuns:

Poti sa scapi numai daca vrei tu.

| ybenny44 a răspuns:

Dai drumul de la etajul 10 sau dai cateva picioare in unitate putin mai tare pana rupi placa de baza si nu mai merge de loc, sau fa-ti niste prieteni mai iesi pe afara ia-ti un prieten, fa la matematica ca nu cred ca o sti la perfecti tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cea mai vizitata categorie? Poate! Dar asta nu inseamna ca si oamenii care-ti pot da cel mai bun raspuns viziteaza aceasta categorie!

| Raluca_6061 a răspuns:

Pai simplu...ieshi cu prieteni undeva tongue iti ocupi timpu` cu altcevabatting eyelashes cum ar fi sa te dai cu bicicleta pe ghetsa.lucruri de genu` astahappy sauuuu...stai mai mult la tv.nu stiu.itsi recomand prima varianta ca am auzit-o si eu la tvhee hee