| NemNUZ a întrebat:

Cum pot sa stiu daca o fata te iubeste sau sta cu tine doar pentru ca (ai bani sau sta cu tine doar ca sa nu isi strice reputatia...)?

Răspuns Câştigător
| m1xa3la a răspuns:

Spune-i adevarul. ca ai avut prea multe ''profitoare'' ca sa spunem asa si cauti ceva serios

5 răspunsuri:
| m1xa3la a răspuns:

Pai asta nu poti sa ghicesti dar poti afla ..ca sa aflii daca te iubeste pune un prieten sa se ''dea'' la ea sa vada daca cedeaza iar pentru bani spune-i ca ai avut o problema j ca ai ramas falit. daca mai sta 2 saptamani cu tine inseamna ca fata te iubeste cu adevarat(vorba aia : si la bine si la greu)

| NemNUZ explică (pentru m1xa3la):

Am incercat partea cu banii si sa fiu sincer a fost putin surprinsa dar a inteles, partea rea e ca a aflat ca am vrut sa o,, incerc'' si acum e ffoarte suparata ce ar trebui sa fac?

| m1xa3la a răspuns (pentru NemNUZ):

Spune-i adevarul. ca ai avut prea multe ''profitoare'' ca sa spunem asa si cauti ceva serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede de la o posta..Nu ii mai da bani. testeazo.

| alecsalecs a răspuns:

Scuza ma ca ti zic dar daca esti baiat de de bani gata"nu ti recomand sa ai relatii de lunga durata. distreaza te si attit! Ok?

| liveinlive a răspuns:

Pai depinde ce face daca sta cu tine doar pentru bani iti cere chestii odata si odata daca te place cu adevarat pentru cea ce esti inseamna ca o sa faca asa: Initiaza o conversatie. Asa vei afla lucruri utile pe viitor. Daca iti place o fata, nu o lasa sa scape, spune-i adevarul, dar daca nu o placi si ea ti-a marturisit ca te place, nu spune nimic... ii poti frange inima. Cand iti spune ca te place si tu nu simti la fel pentru ea, spune-i ca este o persoana extraordinara. Fetelor le place cand baietii apreciaza ceva la ele sau ceva ce au facut. Toate fetele sunt diferite, deci fi atent la semne. Asculta-i tonul vocii, daca este mai timida, tonul vocii va fi unul moale, poate incepe sa se joace cu parul ei, sa-si aranjeze hainele si se poate holba la tine. Un alt semn este cand rade la glumele tale plictisitoare si invechite (Desi, nu folosi glumele proaste ca test, deoarece va crede ca nu ai un simt al umorului prea dezvoltat).
Vezi daca flirteaza cu tine. Daca flirteaza, intentiile pot varia. Unele fete flirteaza si cu baieti pe care ii considerea doar prieteni, situatie ce poate fi interpretata gresit. Unele fete poate nici nu isi dau seama ca flirteaza. In majoritate cazurilor, fetele nu vor sa fie evidente. In orice caz, nu filtra cu alte fete. Daca ea te vede ca flirtezi cu alta sau alta fata cum te imbratiseaza, poata sa traga concluzia ca nu ea inseamna nimic pentru tine.
Vezi daca se loveste "accidental" de tine mai des decat altii. Daca face asta atunci esti pe drumul cel bun. Spune-i ca nu este nici o problema. Cel mai bine este sa ca tu sa spargi bariera atingerii. Deasemenea, daca te place, ea te poate lovi in joaca.
Observa cum te priveste. Daca te place, ori te va privi mult timp, ori se va uita la altceva imediat. In ambele cazuri este posibil sa te gaseasca interesant. Daca isi i-a privirea de la tine imediat, poate insemna ca este timida. Unele fete se pot holba la tine fara nici un motiv deci nu trage concluzia ca te iubeste si vrea sa va sarutati. Dar daca isi pastraza privirea, si vezi afectiune in privirea ei, atunci este posibil sa faca prima miscare. Daca arunci o privire catre o fata si observi ca ea iti returneaza privirea, poate insemna ca te place, desi isi poate intoarce imediat capul in alta directie.
Fii atent la prietenele ei. Daca vezi ca prietenele ei se uita la tine si zambest inseamna ca le-a vorbit de tine. Daca prietenele ei sunt imature vor striga "(numele tau), (numele ei) te place!". Deasemenea pot inventa asemenea lucruri ca sa o enerveze. Deci o vei auzi raspunzand cu replicile "Nu ma enerveati!" sau "Liniste! Va poate auzi!". Cand vorbeste cu prietenele ei, si tu te apropi, se poate opri bursc, semn ca tu erai subiectul conversatiei proaspat terminate. Daca te place, si le-a spus prietenelor ei, acestea pot veni la tine si te pot intreba diferite lucruri ca sa vada daca si tu o placi.
Vezi daca are nevoie de ajutor. Daca sunteti afara si fata care o placi spune tare "Mi-e frig!", atunci iti transmite un semn subtil sa ii oferi haina ta. Acesta este un gest dragut, mai ales daca vrei sa ii arati fetei ca o placi. Daca mai sunt si alti baieti in preajma, si ea vrea alta haina, se poate simti dezamagita ca te-ai oferit tu. In acest caz spune ca haina este de la tipul pe care ea il place si tu esti doar mesagerul. Asa macar vei sti sigur ce simte si poti sa mergi mai departe. Cateodata fetele pot simula ca nu se pricep la o activitate. Probabil ea se comporta asa ca sa vada cum reactionezi, deci aceasta este sansa ta sa sari in ajutor.
Zambeste-i. Fa-o natural, nu o speria. Daca ea iti zambeste politicos sau se incrunta si se uita in alta parte, atunci sigur nu apreciaza gestul. Insa daca iti ofera un zambet mare si continua sa se uite la tine, inseamna ca este interesata. Daca zambeste si apoi se duce catre un grup de prieteni si se ascunde printre ei, ea poate fi emotionata si curiosa sa vada daca stii ca te place.