| Gaby212 a întrebat:

Cum pot sa vorbesc cu o fata pentru prima oara ca sa nu para prea ciudat? Am vazut-o la cursurile de masterat si mi s-a parut foarte draguta, dar nu am cum sa initiez o conversatie spontana pentru ca nu avem prieteni comuni. Idei ca sa nu fuga de mine, va rog? happy E mai introvertita.

Răspuns Apreciat de Editori
| Frank51 a răspuns:

Poti sa vorbesti cu ea daca participati la un curs comun, exista multe teme despre care sa vorbiti. Ideea este ca in astfel de situatii devin boring discutiile si se creeaza asa numitul plateau. Daca o placi si chiar ai ganduri cu ea, dupa cateva zile o inviti in oras si ii spui ca o simpatizezi, poate ai noroc. Daca nu faci asta trec cateva saptamani si ai intrat in friendzone, o sa fii boring si probabil peste ceva vreme te trezesti ca vine cu un tip la curs.

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Hmm! La varsta asta trebuie sa mai ceri sfaturi?

| Gaby212 explică (pentru CodrutElian1990):

Da, la orice varsta sunt binevenite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu ii spui exact ce ne ai spus si noua.Ciudat e bine, cu cat te pui in pozitii inconfortabile cu atat mai bine. Nu inteleg de ce iti faci griji pentru ca Nu aveti prieteni comuni, este un lucru bun pentru. Ca Nu aveti presiune sociala deloc, poate sa mearga extraordinar de prost si sa uiti de ea a doua zi, pnm sunt o gramada de fete dragute, daca te respinge aia e, tu trebuie sa mergi cu mentalitatea ca daca nu e sa mearga, e pierderea ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu-mi răspunzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am fost ocupat sa vorbesc cu alta, ce sa zic. Ca unu e prea prost sa se bage pe una casatorita. Si a pus o