| dannys a întrebat:

Cum pot scapa de un obsedat?

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Cum scapi de un obsedat?
fi atenta, daca nu merge cu buna daca i-ai spus de mii de ori si te saturi sa ii tot spui pur si simplu fate ca nu exista pentru tine si fi total indiferenta, daca si asa tot insista incearca sa vorbesti cu un alt baiat(un prieten, coleg ) si dai de inteles óbsedatului´ca nu mai are nici o sansa, fa in asa fel incat sa te vada cu acel baiat, ba chiar mai mult pune-l pe áctualul´sa i zica sa iti dea pace, nu neaparat sa il ameninte, doar sa ii zica la telefon fata in fata egal cum ii zice sa fie convingator
continua tot asa, si daca nici in cazul asta nu merge parerea mea e ca de cate ori insista in public sau undeva arata ca nu iti pasa ba chiar mai mult rade de el si pur si simplu fa-l un pion pe tabla ta de joclaughing sau nu il baga in seama de nici o culoare.
sper ca nu e un obsedat din ala care vrea sa iti faca rau ca daca da, atunci iti zic apeleaza la forte mai sigure (politia, parintii)
ai grija :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru alissya):

Dar daca face parte din sistem obsedatul? Nu stiu exact unde lucreaza sau a lucrat, posibil in armata. Mi a distrus viata de 10 ani! In tara asta fara stapani unde javrele isi acopera sefii! Am fost deja la politie, am facut public pe Facebook. Lumea a ajuns sa creada ca mi se pare mie, am cerut detectorul de minciuni, orice! Mentionez ca am fost amanta lui in urma cu 10 ani timp de un an. Cand am zis ca nu mai doresc aceasta relatie, si ca imi doresc o familie cu altceva, s-a declansat calvarul. Sotia lui a aflat despre acest lucru, si l a parasit! Mentionez ca domnul are 73 de ani. Iar eu 34! Totusi au trecut 9 ani si el imi stie viata in detaliu si imi lasa mesaje cu ce vorbesc in casa cu iubitul meu. Va rog un sfat de tata..ca nu am.
Iar mama m a parasit de mic copil.
Va multumesc!

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Indiferenta totala.

| Leon a răspuns:

Depinde cat de dus e cu capu. Un obsedat e... un om bolnav psihic, nu? Deci vrea sa aiba ceva, indiferent de situatie sau "costuri". De regula, nu accepta realitatea, de fapt nu duce prea mult cu gandirea, pentru ca e obsedat de acel ceva. Insa acum depinde de cat e dus cu capu', ti-am zis. Poate e unu' din asta sensibil sau vreun inhibat, unul inchis in lumea lui. Nu stiu cat poti sa discuti cu el, incearca sa il convingi ca nu ai nicio treaba cu el, zii sa isi caute alta fata, nu e sfarsitul lumii, baga-i vrajeala ca poate sa gaseasca o fata draguta pe placul lui, doar nu e handicapat. Numai bine!

| Leon a răspuns:

Atunci e nasoala treaba. De unde ai facut rost de el? Nu stiu, incearca sa ii explici cate ceva poate baga ceva la cap.Ai grija numai bine!

| dannys explică:

Crezi ca trebuie sa depun plangere la politie pentru hartuire?

| dannys explică:

Adevarul ca este din ala turbat.Ca daca ma vede cu cineva il omoara si pe ala si pe mine.Ma urmareste peste tot.Cred ca mai nou nu mai lucreaza, daca lucra si sta in fata blocului si ma urmareste.Imi este frica sa mai merg singura pe strada.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Ignora-l pur si simplu, dar daca te forteaza intr-un fel sau te atinge mai bine vb cu parintii. Daca ai prieteni mai mari pune pe cineva sa bage frica in el:d sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat
| LoVeIsMyAir a răspuns:

Da-i cu ceva in cap...
Acum serios vorbind, depinde, daca e un tip care te simpatizeaza si te tachineaza, nu-l baga-n seama dupa ceva vreme va renunta el, daca e un tip care te ameninta si care-ti pune viata in pericol du-te la politie, insa ar fi mai bine sa nu-i zici amenintari de genul vezi ca te denunt...trb sa fii discreta.

| Pişcoţel_8877 a răspuns:

DACA TE BATE LA CAP SA FII CU EL :
-ii spui sa te lase in pace ca nu ai nicio treaba cu el
-ii zici ca nu are rost sa se mai tina dupa tine deoarece tu nu il placi
-esti nepasatoare

DACA NU ITI ZICE NIMIC:
-nu ii zici nimic chiar daca banuiesti ceva
-in cazul in care iti zice mai tarziu foloseste una din variantele de mai sus

succes

fuunnndddaaa? plz