| Anonim693748285916472 a întrebat:

Cum pot trece peste depresie?
Am fost tradat de o fata si simt ca ma afund...

5 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Salut, este foarte simplu și ușor să treci peste această problema atât timp cât tu vrei asta cu adevărat, dar daca nu lași să treacă niciodată nu vei reușii, depresia este grea la inceput dar cu timpul îți vei da seama că totul a fost cu un motiv și că m-ai vine că sa întâmplat acum și nu mai târziu, o să te gândești că așa este cel mai bine pentru tine și tu meriti ceva mai bun,
Deci, pentru a trece de aceasta depresie cel mai bine este să ștergi orice amintire despre acea persoana, trebuie sa incepi sa te îngrijești mai bine de tine și să ai grijă de corpul tau, poți începe să mergi la sală care acolo nu doar că îți faci un bine corpului tau dar și timpul va trece așa de repede încât nu îți vei da seama + vei întâlnii oameni noi îți poți face prieteni noi și fete nu numai baieti dar asta înseamnă să fi deschis și comunicativ, incepe să asculți muzică nou nu genul care asculți de obicei, ceva nou, încearcă lucruri pe care ai vrut sa le faci dar ai amânat, mergi și plimbate / stai mai mult cu prietenii afara, cel mai important lucru pe care trebuie să-l faci când începeți să faci din lucrurile astea este : SA NU TE GANDESTI LA EA / LA FE A FOST / CUM A FOST, Pur și simplu pentru. că altfel le faci degeaba mai rău îți faci și apar și mai multe probleme.
Și eu am trecut odată prin asta mi-a fost greu la inceput până am realizat că nu merită să mă distrug încet încet și pentru. Ce?, Cu toții trecem, și după ce vei trece cu bine ai sa vezi altfel lucrurile si data viitoare nu te vei mai întâlni cu această problema deoarece ai vazut cum a fost și numai vrei sa treci din nou.
Bafta și ai grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautand, gasind si evaporand problema de la care a plecat depresia. Da la o parte subiectivitatea, gandiri ca "totul mi se intampla numai mie". Nu ai fost tradat de ea ci pur simplu ai incetat sa mai vezi ce vroiai tu in ea si ai vazut-o cum e de fapt, iar asta te-a durut doar si doar din cauza ta. Ajuta la ceva o asa gandire care duce spre depresie si spre o viata tot mai anosta? Eu cred ca nu!

| iar99Teo a răspuns:

Timpul vindeca problema. Insa momentan solutia este sa-ti gasesti alta preocupare. Vezi un film, practica un sport, iesi la o drumetie pe munte, invata ceva nou. Cauta sa iti tii in permanenta mintea ocupata cu altceva. Daca stai sa te gandesti prea mult, mai rau te afunzi si problema oricum nu ai cum sa o rezolvi. Faptul e consumat - trebuie doar sa te impaci cu ideea si sa mergi mai departe. Capul sus si mintea ocupata! Dupa femei si dupa autobuz sa nu alergi niciodata ca vin altele happy

| Cybe3r a răspuns:

Nu te mai gandi la ea. Iesi cu prietenii gaseste alte preocupari si vei uita de ea.

| kharism4 a răspuns:

Salut, uite aici o serie de pasi pe care o poti face.
1.Sterge pozele cu ea
2. Taie orice legatura cu ea pe plan social
3.Iesi cu baietii la o bere si daca te ajuta, discuta problema ta cu cineva.
Pentru inceput ai putea face acesti pasi, dar daca totusi doresti sa ramai prieten cu ea ai putea face asta mai incolo.