| Derkes a întrebat:

Cum pot vorbi cu o fata intr-un mod mai lejer? Gen, sa am multe subiecte de discutie, eu nu prea am in general si discutiile sunt seci, mai ales cu persoanele care nu sunt genul meu. Prin urmare, dupa 2-3 replici deja ne racim si nu ne mai bagam niciodata in seama. Asta urasc cel mai mult, ca nu pot avea o prietenie de durata cu cineva, doar sa gasesc persoane care sunt ca mine, dar e greu.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca te transformi intr-un mincinos inventator de povesti vin toate fetele la tine. Adevarul te va impinge in singuratate. La fete le place minciuna si rautatea altfel daca erau sa fie intregi la cap fetele aveau parte de baieti seriosi

| Frank51 a răspuns:

Nu ai cum sa gasesti persoane ca tine, fiecare este unic si asta e ceva special. Eu am avut ocazia sa cunosc multe persoane, si iti pot spune ca se poate face conversatie cu oricine. Eu sunt mai tacut, si imi dau drumul abia cand am ce discuta cu persoanele din jurul meu, asta insemnand sa am chestii in comun, lucruri pe care daca le spun sa pot sa fiu inteles. Daca dai de o persoana cu care nu prea ai chestii in comun, sau nu intelege majoritatea lucrurilor despre care vorbiti, atunci apelezi la imaginatie. Vorbesti de chestii uzuale precum vreme, somn, fericire, parinti, copii din ziua de azi, religie, politica, scoala, si inca nspe mii de subiecte.