| alexandra_5603 a întrebat:

Cum poti reaprinde cuiva sentimentele de iubire care incetul cu incetul dispar?

2 răspunsuri:
| claus a răspuns:

Nu starni iubirea daca ea nu mai exista. daca el nu vrea sa o intretina si sa o retrezeasca tu nu prea ai ce sa faci. poti doar sa il obligi. dupa cum bine ai sa descoperi, dragostea nu poate fi obligata, nu poate sa reapara daca se stinge.
uneori asa se intampla, dintr-o data simti ca nu mai iubesti la fel si incerci sa fugi, sa scapi, sa evadezi. inima e un animal greu de controlat.
dar vorbeste cu el, vezi ce se intampla si intreaba-l ce simte pentru tine.
exista mici variante de salvare: de pilda puteti pleca undeva pentru cateva zile, sa le petreceti impreuna, facand diverse lucruri, vorbind, iubindu-va. uneori dragostea isi mai trage energie din escapadele astea. alteori poate gesturile fruoase de iubire, cadourile, atentiile, grija fata de partener, comunicarea la alt nivel.
dar crede-ma, de cele mai multe ori, doar prelungesti momentul cand iubirea dispare complet.
asa se intampla uneori, nu ai ce face...nu te invinovati si nu invinovati pe nimeni. suntem oameni.

| barbie19 a răspuns:

Hmmm.cred ca o idee ar fi sa va amintiti de cat de frumos era la inceput, cat de mult va iubeati si sa faceti lucrurile acelea pe care le faceati inainte si care va starneau atatea placere.winking