| anamarialllll a întrebat:

Cum poți sa deosebești durerea de sâni dinaintea ciclului și durerea de sâni in timpul sarcinii?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cele 2 dureri resimtite in zona sanilor amintite de tine, cea de dinainte de a incepe sangerarea menstruala si cea resimtite in timpul evolutiei sarcinii diferea insa ca moment in care apare si se manifesta, intre ele fiind o distanta foarte mare in timp, adica cea din timpul sarcinii poate sa existe dupa trecerea a cel putin 2-3 luni fata de data formarii si implantarii sarcinii in uter.

| Sofer a răspuns:

Nu ai cum.

| Eireann a răspuns:

De obicei durerea de sani din timpul sarcinii apare dupa ce menstruatia a intarziat deja. Nu e printre primele simptome care apar.

| Sonia822 a răspuns:

Nu poti

| tatirazvi9 a răspuns:

Tati razvi e aici sa te ajute