| 1980 a întrebat:

Cum poti sa te razbunzi pe fostul iubit care te facut sa suferi?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Fii fericita, arata-i ca nu-ti pasa ca l-ai pierdut. In acest fel il vei face pe el sa sufere, sa se simta infrânt, ca nu a reusit sa-ti provoace suferinta.Pe un dusman care vrea sa-ti faca rau cel mai mult il enerveaza cind ii arati ca nu-ti pasa. Ai vazut in filme cind victima si calaul stau faţă în faţă. Daca victima plinge, calaul este victorios. Daca victima ride si arata ca nu-i pasa, il va scoate din minti pe calau.

20 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Ignora-l!
Intre timp fii frumoasa, inteligenta, fericita, ocupata si... in general sa auda doar de bine despre tine!
Ii va parea rau ca te-a pierdut!
"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau!" (Razvan si Vidra - Alexandru Lapusneanu)

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Fii fericita, fii increzatoare pe tine, fii sigura ca meriti mai mult decat iti oferea el. Gaseste-ti altceva mai bun, deocamdata, pe altcineva... in timp. Sunt convinsa ca te va regreta si in felul asta va suferi mai tarziu cand tu vei fi cea mai fericita. Nu-i dori raul ca de multe ori se intoarce impotriva ta.

Bula
| Bula a răspuns:

"Nu dori moartea sefului! Fa sa-si doreasca singur"
Adica: fa-l sa-si dea seama ce a pierdut cand te a parasit.

| ada a răspuns:

CINE SAPA GROAPA ALTUIA CADE SINGUR IN EA! Asa ca schimbati planurile. Ocupa-te de tine si lasa-l sa iti vada de treburile lui.In viata asta roata e rotunda si intotdeauana se intoarce.

| princess92 a răspuns:

Mie de obicei(adica mai mereu) imi place sa ma razbun p persoanele care m-au suparata...sau mai stiu eu...si gasesc d obicei si cum... mie nu-mi place sa folosesc "faptele" cred ca poti face p cineva sase simta rau si din vorbe...nu stiu eu ce i-ai putea spune tu fostului.eu stiu ca l-am facut in multe feluri... dar. e o diferenta...eu nu am vrut sa ma razbun p el...si i-am zis multe din cauza ca asa eram obisnuita...sa fiu mai rea... daca tu nu esti o fire razbunatoare.nu prea stiu cum sa te razbuni...mai ales ca nici nu stiu detaliile relatiei vasotre.sau cum este el...

si eu cred ca cel mai bun mod de a te razbuna este sa il dai trecutului...sa te aranjezi mai mult,,, sa fi vesela, zambitoare sa ai grija de tine si sa fi fericita.acum...u stii.

| kaumi a răspuns:

Fii fericita! Nu ai motiv? Ba da!
Tocmai ai scapat de o persoana nepotrivita. Si asa il pui si pe el pe ganduri!
Nu te lamenta si nu te lasa antrenata in niste situatii penibile. Foloseste-ti constructiv energia. La scenarii de intrigi nu prea ma pricep.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu este obligat de a sta cu cineva care il face sa sufere, nu inteleg de ce ai stat cu el daca te/a facut sa suferi, optiunea era a ta sau erai obligata? ...nu vad de ce sa te razbuni pe cineva cand tu ai acceptat aceasta situatie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa suferi? of doamne...si eu am suferit si am plans dar degeaba.lasa ca timpul trece peste toate.si inca ceva,, daca nu suferi in viata asta inseamna ca nu simti ca traiesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti RAU, CHIAR FOARTE RAU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand esti schimbata fizic si moral isi da seama ce a pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost cu un coleg din clasa 1 an si ceva. apoi mi-a dat "liber " de craciun.in timpul cat am stat despartiti a fost cu 3 colege.eu am cunoscut un baiat de la alt liceu.si aveam o relatie cu el de 3 luni. apoi soarta ma adus din nou cu colegul.laughing. l-am iertat. ne-am impacat.si acum avem 2 ani. dar acum 2 zile mi-a zis ca nu mai vrea sa fim impreuna pentru ca relatia sa consumat.(ca nu mai simte pentru mine ceva atat de puternic). acum cica sa cuplat cu una din clasa care invata dupa-amiaza in clasa noastra happy. l-a vazut o profa si mi-a zis.acum incerc sa ma rog la dzeu sa depasesc momentul.cum ma razbun? indiferenta este cea mai buna razbunare.ps: eu am fost prostuta rau.am crezut ca va dura.altceva nu ai ce face,.hee hee. daca incerci sa te razbuni., va vedea si va fi mai rau.indiferenta inseamna ca nu iti pasa.*(aparent). cand il vezi fii puternica si zambeste.plangi acasa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razbunare...as vrea sa fc si eu asta pe cineva pe care inca il mai iub.nu am fost cu el dar ne-am sarutat de mai multe ori:in scl, afara fara sa ne vada nimeni.ne-am intalnit odata am chiulit de la ore si am sta aman2 dar el ink din vara o placea pe vara mea.acum nu stiu daca o mai palce.acum cateva zile cand a inceput sa ninga eu si cu o prietena si vara mea am iejit afr.eu fugeam dupa un baiat si el vazandu-ma cu acel baiat a zis ca sunt cu el stiind ca nu sunt si varnd sa ma enerveze. el stie ca il iubesc cu o saptamana inainte sa ninga m-am sarutat iar cu el dar cand a inceput sa ninga afr a incercat s-o srute pe vara mea de fata cu mine. m-a luat toti dracii.chair vroiamsa plec in ksa, dar m-am calmat. el vrea sa ma faca geloasa si nu stiu ce sa ma fac.
si eu as vrea sa ma razbun pe el dar il iub si nu stiu cumcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ce simti acum:dezamagire, tradare, singuratate... cel mai bun mod de a te razbuna este sa iti vezi de viata ta si sa fii fericita nu-ti bate capul pentru pers care nu merita. m-ai ales planuri de razbunare daca ii dai atentie il faci sa creada ca inca este o persoana importanta pentru tine. uite-te in jur ca sa-ti dai seama ca de fapt nu ai nevoie de el(gasesti destule pers care sa te faca sa suferi):)) esti unica si acolo undeva este cineva care te va face fericita:x http://www.youtube.com/watch?v=k4RNmEdPoXc;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si e sufar, enorm! m`am desp d el acum o saptamana. el sta acum cu o tarfa... el habar nu are ca ea e panarama...nu stiu ce sa fac?! cel mai mult ma enervez atunci cand vad ca ea sta cu el numai pentru****iar eu mi-as da si viata pentru el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu sa ma razbun pe fostul meu iubit si nu stiu cum sa fac sa ma razbun pe el care ar fi cea mai buna razbunare de ai arata ca m-a pierdut de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti toante, daca vrei cu adevarat sa te razbuni nu te mai gandesti ca il iubesti si ca sa-l lasi sa plece si rahaturi, atunci cand el te-a facut sa suferi nu s-a gandit la tine, la c simti tu si astea pentru ca nu-i pasa. Barbatii sunti niste porci si merita mai mult decat indiferenta, uite cum faci. Solutia concreta, iti faci un id d mess, pui o poza cu o bunaciune, iti bati putin joc d el, il umilesti, il faci sa-ti suga tocul, adica ii dai intalniri si nu te duci, o pui p pr ta sa sune sa-i bage vreo minciuna gen nu pot sa ajung ca ninge afara si din astea. Dupaia dupa ce vb cu el d mai multe ori p mess si il faci sa -ti spuna lucruri mai personale gen ce face el in pat sau ca u vreii sa incerci cine stie ce...deastea si apoi salvezi conversatiile, le scoti la imprimanta si imprastii foile prin cartierul unde sta sau unde invata apoi ai grija sa fii prin preajma cand vede foile, eventual filmeaza si pune clipu p youtube. Nu uita foarte important sa-i spui cat d prost e in timp c t spargi d ras. PS> daca te-a facut sa suferi inseamna ca nu o sa-i pese nici cat negru sub unghie daca ii arati u ca esti fericita in continuare.

| ioana_6453 a răspuns:

Rezolvi ceva?
poate pe moment o satisfactie. care mai tarziu sa'r putea sa iti para rau si nu mai ai cum sa dai timpu inapoi
nu spune NICIODATA NICIODATA... nu se stie. poate pe viitor o sa devenitzi amiciwinkingchiar cei mai buni
e o prostie si o pierdere de timp... gandeste-te de mai multe ori inainte sa iei o astfel de decizie... sa nu iti para rau mai tarziu

| loreali a răspuns:

Prin asta trec si eu acum.Imi doresc sa ma rabun pe el, dar nu gasesc metoda potrivitasad Uneori gandesc asa si imi doresc sa ma razbun, alteori cred ca daca tin cu adevarat la el trebuie sa il las libersad e greu, dar...

| ana_8132 a răspuns:

Si eu as vrea sa ma razbun pe fostul meu prieten care m-a facut sa sufar enorm si ink mai sufar ...nu is o fire rasbunatoare dat nu mai pot ...cand il vad cu prietena mea ...simt ca tubez ca mor. Ce sa fac cum sa il uit va rog ajutati`ma ...am acum un prieten dar ...nu prea simt nimic pentru eu adica ii un baiat de treaba da doar atat nu pot face nimic ca sa tin la el am incercat gandu meu sta tot l fostul ...am incercat detoatesa il uit si chiar nu pot... ajutati`ma va rog.sad

| byutzza a răspuns:

Bai,cel mai bine e sa o luati de la capat in ***. deci eu tocmai i-am dat papucii unui tip cu care am fost impreuna 2 ani...da...asta este,e foarte greu recunosc,da luatio ca pe un alt capitol, o alta experienta de viata, chiar acum vorbesc cu el, si ma straduiesc sa nu simt nimic, dupa cum sa mai zis, am scapat de perssoana nepotrivitawinking, daca nu am dreptate, si ca toate o sa treaca cu timpu, stii ce sa faci? sa mai incerci inca o data.de la zero!