| MănumescAndra1999 a întrebat:

Cum poți trece printr-o despartire după mulți ani de relație?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Andruta99 a răspuns:

Buna! E foarte greu intr-adevar, orice iubire pierduta lasa o rană în spate, adanca, urâtă depinde de fiecare om, de sentimentele lui, de suflet. ideea e să iti pui ordine în gânduri, sa iti amintești ca tu esti pe primul plan în viața ta, pastreaza-ti mintea limpede și totul va fi bine. Fa ceea ce iti place, încearcă să te detașezi de cel care credeai ca iti e suflet pereche, iesi cu prietenii, asculta muzica buna, vizioneaza un film bestial, râzi si bucura-te de viata din plin! Succes si putere!?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ocupandu-ti mineta si timpul cu alte lucruri, ca sa treaca vremea si sa te vindeci.

| Andreeush a răspuns:

Ai nevoie de timp pentru a trece peste ce a fost.

| Eteda a răspuns:

Buna, e greu sa treci peste o despartire, mai ales daca e dupa o lunga durata de timp, sau ani. In primul rand, trebuie sa fii sigur ca s-a incheiat definitiv, ca nu mai ai nici o farama de speranta, pentru ca daca nu e asa, nu vei putea trece niciodata. Dupa ce te ai asigurat ca asta a fost, incearca sa iti ocupi timpul in asa fel incat sa fii prea ocupat sa te mai gandesti la ce a fost, iesi cu prietenii, uita te la filme de comedie, asculta muzica vesela https://www.youtube.com/watch?v=ZbZSe6N_BXs gen asta. usor, usor o sa ti revii. Bafta