| theona13 a întrebat:

Cum poti uita o iubire imposibila?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Nu exista iubire imposibila.

Tot ce trebuie sa faci, este sa iubesti o iubire adevarata.

Uitarea necesita timp, poate ca a fost unica pentru tine, de accea trebuie sa mergi mai departe.

Iti doresc tot binele din lume.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O poti uita facundu-ti alta cat de cat posibila[daca te-ai referit la ce m-am gandit eu]

| NoSmile a răspuns:

Buna!
In primul rand iti trebuie vointa si rabdare.
O iubire,nu se uita in cateva zile. Poate dura luni,chiar ani. Depinde de profunzimea ei.
In al doilea rand,ar trebui sa-ti ocupi timpul cu altceva.
Iesi cu prietenii!
Citeste!
Trebuie sa faci orice iti place,doar pentru a-ti ocupa timpul si a uita.
Si cel mai important e sa nu mai pastrezi legatura cu persoana respectiva.
Trebuie sa o stergi definitiv din viata ta. Astfel, n-o sa te poti desprinde si-ti vei face rau.
Off, succes sa ai.
Si daca, nu sunt prea indiscreta. De ce e imposibila?
Daca nu vrei sa spui aici, imi poti spune printr-un mesaj pe privat.

| wolder a răspuns:

Sfaturi dupa o despartire:
- Identifica motivul despartirii fara sa dai vina doar pe cel de langa tine
- Accepta situatia fara a incerca sa schimbi ceva
- Invata din greselile facute
- Nu te gandii ca va veti impaca (iti vei face sperante inutile)
- Tine distanta de persoana de care te-ai despartit (macar o vreme pana treceti peste despartire)
- Nu arunca amintirile (poze, filmulete, cadouri), dar pune-le intr-un loc in care sa nu le vezi o vreme
- Realizeaza ca si o despartire se intampla cu un motiv, poate iti va fi mai bine asa
- In timp vei gasi pe altcineva. Daca te gandesti ca nu vei gasi pe nimeni, asa se va intampla, fi o persoana mai optimista si cunoaste persoane noi.
- Nu te arunca in bratele oricui, ai grija ca de data asta sa gasesti o persoana mai buna care sa te ajute sa treci peste toate
- Ocupa timpul cu alteceva: stai cu prietenii, asculta muzica, urmareste filme, fa plimbari, fa curatenie in jur si in suflet...
- Gandeste pozitiv. totul va trece si iti vei gasi fericirea langa altcineva
- Scrie tot ce simti pe o foaie (planuri de razbunare, injuraturi tot ce-ti trece prin minte) apoi arde foaia te va ajuta sa eliberezi energia negativa.
- Evita tot ce iti aminteste de el (locuri, persoane)

| Ebsghjs a răspuns:

Iti gasesti pe altcineva.

| Azµre a răspuns:

O faci posibilă!

| Xenya a răspuns:

Daca este iubire imposibila inseamna ca nu este nempartasita...
Totul se rezolva cu trecerea timpului!

| Different69 a răspuns:

Cu greu...

| Ilinka10 a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita. cu timpul o sa uitisad

| Angiiiiiii a răspuns:

Daca a fost imposibila inseamna ca nu a fost cea potrivita deci nu te mai simti prost ca nu a fost ceea care trebui :* vei gasi una buna sigur happy

| ajutorultau123 a răspuns:

Pai nu poti asta-i adevarul sper ca te-am ajutat