| anonim_4396 a întrebat:

Cum pun capul pe perna o visez doar pe ea, o iubesc doar pe ea și de fiecare data când ma gândesc la ea ma întristez neștiind dacă sentimentele sunt reciproce... Ce sa fac? =(

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti iei inima-n dinti cum s-ar spune si o cauti. Cand o intalnesti, te uiti in ochii ei si ii spui ca o visezi in fiecare noapte si pe urma o intrebi daca ea se gandeste la tine din cand in cand. Simplu nu-i asa? Succes!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu-i spui, o să vină altul mai curajos și ți-o suflă de sub nas.

| Andreeush a răspuns:

Și de ce nu faci ceva să vorbești cu ea, să îi spui ce simți?
Dacă stai așa și vizezi cu ochii deschiși o să vină altul și o să ți-o ia iar tu o să regreți că nu ai facut nimic.

| Plato a răspuns:

Nu stii daca sunt reciproce dar... ce te opreste sa afli? Mergi si-i spui, pur si simplu.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salutare!
Încearcă să-i spui! Nu mai suferi! Încercarea moarte n-are, vorba aia! Fi ambițios! Invit-o la un film, fă-o să râdă. Timp de câteva săptămâni (merge și una cred) în care o inviți în diferite locuri și vă distrați, îi spui că te-ai îndrăgostit de ea. Dacă nu ai curaj, îi scrii un mesaj sau îi scrii pe o foaie de hârtie și i-o dai data următoare când vă vedeți.
O să-i vezi reacția și dacă vrea relație, așa să fie.
Dar dacă nu, mai sunt fete multe care te așteaptă!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma întristez*

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Buna! Te cunoaste macar? Spune-i toate astea, tot ce simti, tot ce gândesti pe un site de socializare, daca personal nu ai curaj. Dar grăbește-te sa nu fie prea târziu. Fă tu primul pas si vezi apoi ce iese. Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

Suntem colegi de 8 ani, din clasa a 1 a.

| Ben9648 a răspuns:

Spune-i ca o placi