| croissant a întrebat:

Cum reusiti sa treceti peste, sa uitati o persoana pe care o iubiti mult si vreti totul cu acea persoana?

Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Trebuie să te îndrăgostești de altă persoană!
Știu că e greu, știu că eventual nu vrei, dar încearcă.
Vorba aia, „încercarea moarte n-are".
Sau ocupă-te cu diferite lucruri care te atrag și osă uiți persoana.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vremea rezolva tot sa treaca timpul

| RAY a răspuns:

Timpul rezolva multe,ai rabdare ca o vei uita,intre timp ocupati timpul cu alte activitati,uite eu ma uitam la documentare, citeam carti, invatam o noua limba, de uitat nu o vei niciodata, doar ca iubirea se va reduce, daca ai iubit-o cu adv mereu va fi undeva acolo adanc in sufletul tau

| Emilian65 a răspuns:

Este greu de trecut peste o asemenea situatie.

| Andreeush a răspuns:

Timpul le rezolvă pe toate.
Eu încerc să nu mă gândesc la acea persoană într-o astfel de situație, să îmi ocup timpul cu altceva.

| sofisis a răspuns:

Cu rabdare. De uitat nu o sa o uiti niciodata dar nu vei mai simti durere cand te gandesti la acea persoana. Ocupa ti mintea si timpul cu altceva.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să te focusezi pe hobbyuri, în felul acesta o vei uita mai ușor.

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

N-ai cum!

| Adriaw48 a răspuns:

Stai o perioadă singur si schimbati stilul de viata. Sport chestii