| trilulilu_6197 a întrebat:

Cum s-a intamplat la voi primul sarut? Cum a fost? Cu cine?

Si nu vreau raspunsuri de genul "misto", "tare".
Vreau asa detaliile, adica "eram intr-o scara de bloc, ploua, era seara, el m-a luat in brate, cu o mana ma gadila pe gat. " chestii din astea.

Cea mai frumoasa descriere are funda.

Răspuns Câştigător
| georgegs a răspuns:

Deci am fost plecat in tabara cu fratimiuchatterbox era o tabara mai mult trimis de tortura chatterbox si mare descoperirea aflu ca un prieten de al meu a venit cu o colega ffff frumoasa de a luichatterbox fratimiu se culca in camera cu mine eu ce acea colega am iesit pe la 1 noapte pe plajalove struck am mers pe acolo pana pe la 3 noapte big grin
Dupa ne-am asezat pe niste sesloguri sa stam sa privim o luna mare si plina laughing tongue

la un moment dat a zis ca ii este frig asa ca mi-am facut datoria de baiat si am luat-o in brate, a fost foarte tare ma simteam extraordinar, dupa fro 10 min.cam asa tongue imi zice sa inchid ochi straight face
nu stiam la ce sa ma astept am facut ce mi-a zis si cand colo POC primul meu sarut tongue pe plaja din costinesti pe la 3 noaptelaughing
a fost foarte tare, plus ca era si luna plina:X

fundasad

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, s-a intamplat in urma cu 4 ani aproape.Intr-o seara senina eram la colt cu baiatul de care eram pana peste cap indragostita. Aveam mari emotii, toata eram rosie la fata si tremuram.Ne uitam la stele si povesteam, el imi tot facea complimente.Eu fiind foarte rusionasa si emotionata abia scoteam un cuvant. M-a pupat pe obraz si m-a strans tare in brate si m-a pus la zid practichee hee. M-a lipit de un zid si nu ma lasa sa plec, el atunci ma mangaia pe par si deodata m-a sarutat pe buze...eu nu mai puteam de emotii, credeam ca va rade de mine ca nu stiu sa sarut dar nu a fost asa.Iti dai seama, primul sarut, mi se parea foarte ciudat dar a fost frumos oricum. Aveam 13 ani si eram indragostita la maxim de acel baiat cu care sunt si azi, avem orelatie foarte frumoasa si ne iubim mult.Acum am 17 ani si el are 22 de ani si ne amintim cu drag de acele vremuri si el se cam amuza cand isi aminteste cat de timida eram in preajma luihee hee. Oricum frumoase vremuri...

| Азбука a răspuns:

laughing macar de-ai avea si tu niste fantezii mai putin siropoase.

| Denisa a răspuns:

La gradinita, cu baiatul cu care am fost "impreuna" 4 anilaughing) Cred ca primul sarut pe buze a fost cand am venit la mine sa ma apere de un paianjen. La luat cu o clama de haine. A fost asa duulcelaughing) Vb serios.

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Pai, incepusem sa vb cu un baiat pe mess. Eu era indragostita de el dar nu stiam cum sa-i spun, ma multumeam cu faptul ca vb cu mine. Pe mess mi-a spus de vreo 3 ori ca vrea sa fie cum mine, eu credeam ca glumeste deoarece, pesimista fiind, nu as fi crzut ca lui i-ar putea placea de mine.
Am inceput sa ies afara cu el in fiecare seara si sa devenim din ce in ce mai apropiati. Si acum momentul adevarului :
Am iesit afara cu el intr-o seara, am vb tot felul de lucruri la un moment dat eu m-am zidicat in picioare si i-am spus ca trebuie sa plec. In ace clipa el s-a ridicat, a venit in fata mea, s-a apropiat de mine, a pus mana pe mine si m-a tras inspre el si a apropiat incet capul de al meu si m-a sarutat love strucklove strucklove struck. In acele momente nici nu eram constienta de ce se petrece, ma lasam dusa de val. A fost magnific, un sentiment pe care nu il pot descrie. Minunat, simteam ca zbor.
A fost o amintire pe care nu o voi uita niciodata :X

| IQOnly a răspuns:

La mine s-a intamplat cand eram foarte mic, la gradinita.Eram la o piesa de teatru si eu eram printul si ea printesa.Inainte sa iesim pe scena mi-a urat noroc si m-a sarutat(pe gura). A fost un sentiment foarte placut.

| MarcelinoPanivino00 a răspuns:

Hmm. Primul meu sarut? A fost superb. Era primavara, chiar de 8 martie. Vorbeam cu el de ceva timp: pe mess, la scoala, in oras. M-a cunoscut printr-un amic care voia sa fie cu mine. De 8 martie m-a sunat si mi-a spus sa ies putin afara. Eram cu adevarat emotionata day dreaming. M-am imbracat intr-o mare graba desi aveam grija sa-mi aleg cu atentie hainele, ca de fiecare datalaughing. Urma sa fie chiar o ocazie speciala, de neuitat love struck! Am iesit din scara blocului, acolo unde ma astepta. M-a intampinat cu un trandafir si un maimutsoi de plus day dreaming. M-a incantat gestul lui, tinand cont ca era Ziua Femeii:d. I-am multumit, i-am dat un pupic pe obraz, am dus cadoul in casa, dupa care m-am reintors. Am inceput sa ne plimbam. Vorbeam, radeam, ma facea sa ma simt atattttt de bine! Atat de bine, incat nici nu ne-am dat seama cat de repede a trecut timpul, ajungand chiar in zona liceului nostru care nu e deloc aproape de zona in care stau eulaughing. Am zambit aman2 si ne-am intors pe acelasi drum. Am vorbit despre noi. Ne-am povestit despre fiecare. Cand am ajuns din nou la scara blocului meu, inainte sa plec acasa, m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui big grin. Simteam ca vreau, dar n-as fi vrut sa ii spun asta. El a insistat, iar eu din nou, nu am vrut sa ii dau niciun raspuns. Nu stiam cum sa reactionez, ce urmeaza sa fac daca ii voi spune DA. Mentineam suspansul. Am facut cativa pasi, iar el m-a intrebat din nou "VREI?". Am ridicat privirea si ma uitam la el. Era asa de dragalasssss day dreaming! Se uita atent la mine, m-a luat usor de mana, s-a apropiat zambind de mine siiii. m-a sarutat love struck. Eram atat de emotionata incat simteam ca imi sare inima din piept. A fost superb, neasteptat. Am plecat spre casa radiind de fericire love struck. Si acum tot cu el sunt, dupa un an jumate big grin.

Sper ca ti-a placut SCURTA mea povestioara laughing
Te puup :*
Ps: poti sa imi scrii si tu despre a ta.

| karrinna a răspuns:

Pai intr-o scara de bloc iarna prin febroarie ma prefaceam ca ma doare maseaua pentru ca nu stiam sa sarut laughing a venit pe la spate ma speriat si repede m-a sarutat, primul meu sarutt de neuitat laughing Sincer nu prea mai stiu multe... :d

| Livia94 a răspuns:

S-a intamplat anul trecut, cam pe vremea asta.acum am 16 ani.Nu eram cu baiatul acela, dar imi placea mult de el, are 19 ani suntem si acum impreuna. M*a intrebat daca vrea sa ne intalnim, si am acceptat nu stiu de unde atata curaj pentru ca inainte eram foaprte timida, am vazut ca incerca sa se apropie mai mult de mine, dar eu incercam sa il refuz, l-am refuzat pana cand am ajuns acasa, pentru ca m-a sarutat cu forta, tremuram toata si cand am ajuns acasa toata noaptea numai la sarutul asta m-am gandit!happy Si ziua urmatoare la fel! Mi-e mi-a placut, dar el saracul a ramas socat pentru ca eu ramasesem statuie nu stiam ce trebuie sa fac, mi-a povestit dupa senzatia prin care a trecut si ellaughingAm crezut ca o sa fie doar o relatie de scurta durata, dar nu a fost asa! Ne intelegem destul de bine!happy

| IrxnIroxyI a răspuns:

Eram la el acasa si trebuia sa plec si i-am spus sa ma conduca. M-a condus, si intr-un gang m-a lipit de perete si m-a sarutat. Era vreo 22:30 si aveam 11 ani jumate...Sincer nu mi-a placut deci ti-l povestesc pe al doileahee hee

Eram la mine, cu prietenii la un film. Cand sa iesim, el le-a spus la toti ca vrea sa vorbeasca ceva important cu mine. Toti au plecat si eu am ramas cu el. Eu stau la etaj, eram pe a doua treapta. A venit la mine, eu m-am asezat pe balustrada, el ma tinea bine sa nu cumva sa cad, si. asta a fost. un sarut dragut big grin. Eu cu o mana in parul lui ( din cap ) si cu o mana ma tineam de balustrada.
A fost o experienta de neuitat :X

Happy End :X

| IIIx333III a răspuns:

Pai, primul meu sarut a fost acum cva timp. Eram cu o colega afara si cu iubitul meu. Eu am 12 ani jumatate si nu m-am mai sarutat pana atunci, dar el are 14 si a mai facut-o de cateva ori. A fost foarte sincer. Adica... noi ne spunem totul, suntem cei mai buni prieteni.
Asa ca i-am spus [pentru ca se ruga de mine] ca e ok, si ca ne putem saruta. Asa ca el a venit spre mine plin de emotii, dar nu m-a sarutat. Cand vroiam sa il sarut nu puteam, pur si simplu imi era rusine, si il luam in brate si incepeam sa rad. Dar, dupa vreo 15 minute, ne-am sarutat. M-am speriat cand am simtit limba lui in gura mea Asa ca m-am dat in spate si am spui ca ii ajunge. Acum deja suntem "avansati" laughing. Este minunat sa saruti daca iubesti acea persoana!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 ani si jumatate.si am avut primul sarut cam acum 2 luni si ceva.sincer nu mi-a placut.
Deci eram intr-o excursie cu colegii de scoala. Eram in autocar colegii mei jucau adevar si provocarechatterbox
In excursie era si un baiat, uni colegi ziceau ca ma place, alti ca nu, iar el zicea ca nu ma place. Mie nu imi placea de el.
Apoi, toti au inceput sa se roage de mine sa joc si eu iar eu le-am spus ca n-am chef de prostii. Atat de mult s-au rugat incat am acceptat. Binenteles, m-au pus sa il sarut pe acel baiat. El nu zicea nimic, doar se uita la mine. Eu inca negam si nu doream sa fac asa ceva, pentru ca nu imi placea acel baiat, eram doar prieteni nimic mai mult. Si mai multi colegi m-au impins dintr-o data dar nu chiar tare pentru ca el era aproape de mine, si m-au pus langa el. El s-a apropiat de mine si m-a sarutat. Sincer, desi nu a trecut mult timp, nu ii aduc exact aminte, a fost ceva extraordinar de ciudat, parca am inchis ochii, iar el ma saruta. Nu a durat mult, cam 5-6 secunde, dar este un sentiment destul de placut, desi cred ca, cu persoana care iti place este absolut extraordinar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 ani si jumatate.si am avut primul sarut cam acum 2 luni si ceva.sincer nu mi-a placut.
Deci eram intr-o excursie cu colegii de scoala. Eram in autocar colegii mei jucau adevar si provocarechatterbox
In excursie era si un baiat, uni colegi ziceau ca ma place, alti ca nu, iar el zicea ca nu ma place. Mie nu imi placea de el.
Apoi, toti au inceput sa se roage de mine sa joc si eu iar eu le-am spus ca n-am chef de prostii. Atat de mult s-au rugat incat am acceptat. Binenteles, m-au pus sa il sarut pe acel baiat. El nu zicea nimic, doar se uita la mine. Eu inca negam si nu doream sa fac asa ceva, pentru ca nu imi placea acel baiat, eram doar prieteni nimic mai mult. Si mai multi colegi m-au impins dintr-o data dar nu chiar tare pentru ca el era aproape de mine, si m-au pus langa el. El s-a apropiat de mine si m-a sarutat. Sincer, desi nu a trecut mult timp, nu ii aduc exact aminte, a fost ceva extraordinar de ciudat, parca am inchis ochii, iar el ma saruta. Nu a durat mult, cam 5-6 secunde, dar este un sentiment destul de placut, desi cred ca, cu persoana care iti place este absolut extraordinar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salll am 13 ani ma cheama alexandra sunt din roma botosani si vr sa va sp ca primul sarut a fost acum 3 luni cu un baiat pe nume lucin. acest miracol sa petrecut intr-o duminica cand neam dat intalnire.eram cu el de 2 zile. saruta foarte bine dati-mi sfaturi despre cunm sal atrag mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.primul meu sarut s-a intamplat acum 1 an.in prima saptamana de cand eram la liceu am facut cunostinta cu un baiat super draguz. a inceput sa imi placa de el si nici eu nu ii eram indiferenta.ne salutam, vb in pauze... A venit si Balul Bobocilor.Nu stiam ca va veni.ne-am intalnit in club si el mi-a dat un pupic pe obraz.am dansat cu el pe vreo 3 melodii si m-a intrebat daca am prieten.eu am spus ca nu apoi dupa ceva timp m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui.eu am spus ca ma mai gandesc. apoi el a iesit cu mine pana afara pentru ca imi venise putin rau.afara m-a intrebat daca m-am gandit la ce m-a intrebat el.eu am spus ca nu stiu si el a insistat.eu am spus da.eram asezata pe o banca si el era in picioare.sa aplecat si ma sarutat.primul sarut. e fost o senzatie ciudata. apoi sa asezat langa mine si m-a luat in brate. aveam 15 ani.eram in clasa a9a.am stat cu el vreo 5 luni.am suferit putincand m-am despartit.cand am facut 16 ani la ziua mea a venit un verisor al unei prietene dea mea.era super dragutz.ne-am placut de atunci.am vb la tel, am iesit impreuna si am devenit iubiti. pot spune ca cand m-am sarutat cu el am simtit ca sunt indragostita nu a fost aceeasi senzatie ca la primul sarut. a fost ceva cu totul minunat.acum am 17 ani si tot cu el sunt.sa stii ca primul sarut nu e minunat daca nu se intampla cu baiatul iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...la mine s-a intamplat vara aceasta. era intr-o noapte frumoasa tin minte ca m-a pupat pe obraz toata intalnirea(eram la tara)cand m-a chemat soramea in casa tin minte ca el s-a oferit sa ma conduca dar eu nu am vrut. dar tot ma condus pana acasa, cum a vrut el. cand am ajuns la poarta ma intors catre el m-a luat in brate si tot incerca sa ma sarute dar eu am evitat.intr-un sf am zis ca nu am ce pierde si ...ne-am sarutat. wow a fost asa dulke si acum imi amintesc akea senzatie. dar dupa acestea au venit altele si mai dulki si gingase love strucklove strucklove strucklove struck