| Br3tanicu a întrebat:

Cum sa faci sex neprotejat pe numere fara a implica nici un risc? Cat sa fie durata dintre acte si asa mai departe...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul neprotejat poate fi intretinut in conditii de siguranta doar in cazul in care ciclul menstrual este foarte bine reglat si nu prezinta variatii mai mari de +/-1 zi (maxim2 zile) de lungime ciclu dupa ciclu. In caz contrar probabilitatea de a se forma si instala o sarcina este de la ridicata la foarte ridicata. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Daca vrei sa fii un om fericit, fa protejat, daca vrei sa iei boli, sau sa o lasi gravida pe aceea vanzatoare de placeri chiar te rog sa o faci fara.

| Necunoscut112 a răspuns:

Sexul neprotejat poate prezenta riscuri. Nu exista o siguranta de 100% ca esti in siguranta din punct de vedere al transmiterii unori boli cu transmitere sexuale sau a prevenirii sarcinii.

| DavidoffUser a răspuns:

Fara riscul de a o lasa insarcina poate, aici presupun ca fata e sanatoasa.
Nu prea ai acum, samanta mai ramane mult pe traiectorie chiar daca te duci sa te speli, sa te pisi, tot mai ramane ceva SAU o mica cura pe anti-conceptionale, ii zici fetei cum sta treaba si aia e.
Daca te duci la curve neprotejat, mai bine ti-o tai ca tot aia e.Altii bagam si cate 2 si tu vrei neprotejat laughing.