| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spui unei fete ca vrei sa iesi cu ea, sa te plimbi cu ea, sa o saruti... Cum sa o abordez?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Direct și sincer: "Vreau să ies cu tine, să ne plimbăm pe un curcubeu și să te sărut în timp ce împărțim aurul de la capătul lui".

| BlackNotorious a răspuns (pentru LoveSleep):

Pai adica parerea ei nu conteaza?

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu contează părerea ei. De ea ține doar să decidă dacă vrea să iasă cu tine sau nu. Nu folosi căcaturi gen "Vrei să...", pentru că nu te-ai dus acolo să te rogi de ea.
Și cu cât e mai mare cu atât tu trebuie să recurgi la metoda aia de "eu o să fiu acolo, mi-ar plăcea să te văd".
Dar astea strict când vrei să le inviți undeva.
Dacă vrei să abordezi o tipă trebuie să fii relaxat și să o faci cum nu o face toată lumea. Dacă ești amuzant e un bonus. Și cu cât e mai mare tipa, cu atât funcționează sinceritatea. Dacă vezi una cu un fund mișto, te duci la ea și îi spui. "Salut, aștept un prieten, mă plictiseam pe aici și am zis să vin să îți zic că ai un fund genial". Sau dacă nu vrei să riști puțin făcând asta, îi spui "...am zis să vin să îți zic că arați grozav. Eu sunt Gigel Frone" și îi întinzi mâna.
Chestia asta funcționează la tipele trecute de 25-30 de ani dar e oarecum aiurea să îi zici asta uneia mai mică, pentru că ea aude asta peste tot, e obișnuită să îi spună lumea lucruri de genul și dacă faci asta, nu faci decât să fii la fel ca restul. Pe când una trecută de 25 sau 30, va fi mult mai "copleșită" de un "ai niște ochi superbi" pentru simplul fapt că are o vârstă și nu aude asta de peste tot.

5 răspunsuri:
| asdfq a răspuns:

Sal gagica, bag un suc in tine?

| Jeff92 a răspuns:

Incearca mai intai sa va gasiti puncte comune, iesi cu ea si prietenii afara macar o data, apoi cand deja poti spune ca sunteti prieteni incerci sa o inviti afara diar voi doi...o mai inviti pana cand vezi ca zambeste mai mereu cu tine si atunci ii poti spune ca o placi

| DanWell a răspuns:

Ii spui ''Fat ai mancat ciment ca esti beton'' si gata bun easy!