| theboyinlove a întrebat:

Cum sa imi conving iubita sa o facem anal? Amandoi adoram sexul normal dar eu as vrea sa incercam si cel anal. Ea nu vrea spune ca e scarbos si dureros. Cum sa o conving?

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

N/o convinge

| Violleta2022 a răspuns:

Are perfecta dreptate: este dureros si scarbos.
Daca vrei sa simti pe propria-ti piele, cauta un morcov de masura penisului tau si incearca sa ti-l bagi tot, in anus.
In felul asta vei simtii cam ce simte si o fata.
Sincer, nu merita nimeni acest sacrificu, doar ca sa-ti satisfaca tie madularul din panatoni. Placere se obtine pe clitoris (cu limba sau degetul), sau vagin, daca ai un penis adevarat, capabil sa duca o fata la orgasm. asa cum este normal si sanatos.

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod cert si sigur, iti lipseste informatia corecta si necesara pentru a intelege ca SEXUL ANAL nu se face in joaca asa cum cred si aprecieaza majoritatea celor neavizati, deoarece necesita o anumita pregatire, care practic este destul de greu de realizat. Din acest motiv NU este nici indicat si nici recomandat ca sexul anal sa fie intretinut doar asa "pe fuga". De asemenea trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul nu reprezinta o zona a corpului pe care prea multe femei sunt dispuse sau accepta sa fie ''explorata'' de iubit sau partenerul de sex. Mai ales dupa ce depun/fac eforturi numeroase pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos si un sex anal nereusit poate sa distruga foarte usor toata aceasta imagine! Totusi, atunci cand accepta, este indicat ca initial sa fie efectuata clisma rectala (dusul anal) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza colonul si a crea locul in care sa fie introdus penisul. Efectuarea clismei inaintea unei partide de sex anal, este utila pentru a evita situatia neplacuta/nedorita de a fi manjit penisul cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate, clisma devine absolut necesara pentru a fi golit si igienizat colonul.
De asemenea este imperios necesar sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece nici anusul si nici colonul nu produc secretii lubrefiante asa cum produce vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros si neplacut pentru ambii parteneri. Iar in cazul in care barbatul este dotat cu un penis viguros si nu foloseste prezervativul si nici anusul nu este bine lubrifiat, in urma unei penetrari mai in "forta" exista riscul sa se produca, sa apara fisuri (rupturi) anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor, dar se vindeca foarte greu. Din aceste cateva motive precizate, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. In cazul in care este vorba doar de o simpla curiozitate de a incerca un sex anal care pur si simplu sa fie intretinut doar pentru a satisface o fantezie sexuala, un astfel de sex anal se poate intretine si fara o pregatire adecvata insa cu existenta riscului de a fi manjit cu fecale madularul partenerului, probabilitate neplacuta si nedorita, dar care exista. Sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Nu orice om e dispusă să accepte chestia asta, sunt multe ce chiar daca au experimentat deja sexul anal le e foarte greu sa faca din nou.
Poate te pricepi la a o exicita, poate lubrifiezi destul incat sa nu fie chiar asa dureros dar disconfort pe parcursul actului tot are si nu prea vad de ce s-ar chinui in repetate randuri cand nu dosr cavnu are placere ci mai simte si disconfort pe langa.
Poti sa vorbesti cu ea sa o convingi sa încercați o data, dar daca nu are o igiena buna si nu se poate relaxat o sa aveti o experiență foarte neplăcută.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu vrea ar trebui să îi respecți decizia.

| Sofer a răspuns:

Nu o mai convinge ca se supăra și pleacă.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să facă clisma si sa folositi lubrifianti pentru a nu mai fi dureros.

| SG1995 a răspuns:

Nu o poți convinge dacă nu are fantezia asta, și chiar e dureros și scârbos, cel puțin dacă face clismă și nu folosiți o grămadă de lubifriantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-l bagi din greșeală când faceți sex laughing
Nu trebuie sa o convingi, trebuie sa fii extraordinar de bun in a o relaxa și pregăti încât sa fie pe deplin relaxată și excitata in momentul când faceți sex.
Sexul anal este dureros doar când tipa nu este confortabila, nu te lu-a după povesti sau dupa cum vezi in filme pornache, o tipa care este 100la sută excitata o să-i intre instant in anus penisul. Daca nu intra, ar trebui sa -ti de-a se gândit dacă și ea adora sexul cu tine.

| GuziPicaSmecheria a răspuns:

Spune-i sa faca spalare anala dupa ce s-a realizat defecarea pentru a avea o igiena corespunzatoare.