| Ujghgg a întrebat:

Cum sa îmi impac fosta?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

O rogi frumos și promiți ca vei fi alt om. Dar de ce te-ai despărțit de ea?

| anamaria82726 a răspuns:

Depinde foarte mult de motivul despartirii. Dar oricum nu trebuie sa insisti. Pana la urma intr-o relatie sunteti doi, nu doar tu. Si daca doar tu esti cel care iti doresti sa te impaci cu ea, nu stiu cat de departe ati putea ajunge. Daca ea a luat o decizie stabila si nu are de gand sa si-o schimbe, nu trebuie sa ma insisti. Mai bine ii respecti decizia.
Oricum, cel mai bine este sa demonstrezi ca meriti a doua sansa. Prin comportamentul tau, nu prin vorbe aruncate. Ca vorbe poate spune oricine si pot fi minciuni. Arata-i ca inca tii la ea si ca iti doresti sa fiti iar impreuna.

| Justme79 a răspuns:

Hmm grea întrebare dar nimic nu e fără rezolvare totul este și în funcție de ceea ce ai făcut sunt enn metode important este să ști cum le pui în aplicare și sa și funcționeze restul depinde de tine și contează în ce fel ai greșit față de ea dacă insiști sa o impaci contează și acest aspect toate cele bune iți doresc happy

| georgelex a răspuns:

Uit o.