| Adi01234 a întrebat:

Cum sa incep un act sexual? adica sa zicem ca ma plimb prin padure cu o fata si vreau sa fac sex cu ea, cum incep?

Răspuns Câştigător
| MEB a răspuns:

Pur si simplu o atingi usor, daca vezi ca te lasa continui si cu saruturi mai pasionale si totul o sa vina de la sine.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acest raspuns l-am oferit si alta data insa mereu unor baieti, dar probabil ca si in acest caz in care fiindca tu esti fata si acest lucru oarecum te absolva de a sti "prea multe" in privinta modului de a intretine o partida de sex, s-ar putea ca cele prezentate in raspuns sa-ti fie sitie de folos si sa te ajute intr-o oarecare masura, fiindca situatiile de cele mai multe ori sunt similare atat pentru fata cat si pentru baiat, astfel ca din acest motiv urmatoarele sfaturi/pareri/indicatii despre modul de abordare a primului sex pot fi valabile si in cazul tau, cu toate ca parerile si recomandarile date de unii sau altii pot fi foarte multe si foarte diverse/diferite. Unul dintre sfaturile de luat in seama se refera la faptul ca locul in care urmeaza sa se intretina sexul sa fie absolut sigur/sa ofere incredere deplina, pentru a nu exista teama/stresul de a fi surprinsi sau perturbati de catre cineva/ceva si daca se poate sa se renunte intotdeauna complet la telefonul mobil pe intreaga perioada dedicata intalnirii respective, sau doar a acelui sex. Un simplu apel neasteptat, poate compromite intreaga partida de sex. In cazul sexului de dezvirginare este recomandat sa se foloseasca prezervativul (deoarece va reduce foarte mult durerea resimtita) sau un alt mijloc de protectie ( ovule sau creme spermigene, pastile anticonceptionale etc.). Folosirea protectiei este recomandata datorita faptului ca majoritatea baietilor in cazul primelor contacte sexuale din cauza surescitarii nu reusesc sa-si controleze si coordoneze dar mai ales nu reusesc sa impiedice procesul de ejaculare si din acest motiv se va produce de regula o ejaculare instantanee sau foarte rapida. Din acest motiv, de multe ori in astfel de situatii ejacularea se poate produce; inainte, chiar in momentul atingerii glandului de himen sau dupa cateva zeci de secunde in cazul cel mai fericit in care baiatul reuseste sa execute si cateva miscari de penetrare. Din acest motiv este recomandat sa aveti mai multe prezervative la indemana si sa fiti extrem de atenti ca penisul si mainile sa fie perfect curate in momentul montarii prezervativului pe penis mai ales in cazul in care dezvirginarea are loc in perioada fertila a ciclului menstrual (este recomandat sa se evite sexul in aceasta perioada). De obicei in cazul primelor contacte sexuale din cauza excitarii foarte intense chiar si in cazul ejacularii rapide in multe situatii penisul poate/va ramane aproape la fel de erect ca la inceput ceea ce faciliteaza posibilitatea montarii un prezervatv nou (pe penisul spalat sau foarte bine sters de sperma) si inceperea imediata a unui nou act sexual. De obicei acest de-al 2 lea sex va fi mai lung decat primul putand dura chiar mai mult de 5-6 minute, ceea ce se poate considera ca fiind deja un sex aproape normal. Daca nici a 2-a oara baiatul nu se reuseste sa-si satisfaca partenera (asta dupa dezvirginare), nu trebuie sa apara demoralizarea, deoarece trebuie sa incerce si a 3-a oara tot prin sex, sau sa-i faca un oral, o degetica pentru a nu lasa fata nesatisfacuta. Intotdeauna indiferent de metoda folosita (sex normal, sex oral, degetica) la final si femeia trebuie sa fie intotdeauna in mod obligatoriu satisfacuta pentru a nu ramane, asa cum se spune "lasata cu ochii-n soare". Asa este normal sa se intample chiar si in cazul in care baiatul nu poate s-o satisfaca prin sex normal chiar de la inceput. Uneori pot trece chiar si ani pana cand sexul va decurge asa cum ne dorim cu totii pana obtinem experienta necesara. In legatura cu ruperea frenului sa nu va faceti absolut nicio problema sau grija ca nu s-a rupt, deoarece de obicei in cazul marii majoritati a barbatilor activi sexual integritatea acestuia poate sa se mentina toata viata. Exista posibilitatea ca durerea din timpul sexului de dezvirginarea sa fie atat de intensa/puternica incat sa se renunte rapid lapenetrare. In astfel de cazuri sexul se va relua dupa trecerea a cateva zile, in momentul in care dispare complet durerea din zona vulvara. Atat fata cat si baiatul au datoria sa fie alaturi pentru a se sustine moral, a se imbarbata, incuraja si felicita, chiar si in cazul in care nu au fost satisfacuti sau pe deplin multumiti de prestatia uneori mai stangace sau de-a dreptul dezastruoasa a unuia, altuia sau a amandurora. Cu timpul totul se va normaliza. Succes!

| Camuflaj2017x a răspuns:

O legi in lanturi si gata.

| MaTeOGG a răspuns:

Ii spui daca vrei sa faceti iar ru mereu sa ai un pachet de durex la tine!

| DroIja a răspuns:

Scoți mâna din buzunar, o faci căuș, jos pantalonii și autograf pe faianță!