| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa induri faptul ca iubitul s-a despartit dupa 2 ani de tine pe motiv ca nu mai are incredere in tine?

Răspuns Câştigător
| PegassiDoctorulThau a răspuns:

De ce ai indura asa ceva? Viata continua, găsește o persoana care te apreciază la adevărata ta valoare.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

L-ai ranit si regreti, meriti ceea ce ai facut omului. Mai rau sa nu dai de unu care te macelareste asa ca mine, erai arsa de mult daca aflam ca mai inselat.

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce ai fi nevoita sau ar trebui sa induri asa ceva? Indiferent care ar putea fi motivul real al ruperii fostei relatii, iti faci una noua si iti continui viata. Alaturi de o persoana care de apreciaza.

| Goete a răspuns:

Faptul ca "induri" este decizia ta personala, la fel cum poti sa decizi sa alegi altceva, sa nu te adancesti in sentimente depresive gandundu-te la el si la ce "trebuie sa induri"
De altfel - zic eu - i-ai dat probabil motive si daca nu ai avut o carte in mana pe care sa o joci.
Dar priveste inainte, poate a fost doar un motiv pentru ca a vrut sa plece

| Viorel703 a răspuns:

Dacă pe parcursul relației spunea că 'te joci' cu încrederea lui si l-ai lăsat așa, atunci inseamna ca l-ai rănit rău. Totuși dacă dintr-o dată a zis ca se desparte de tine pentru că nu mai are încredere înseamnă că niciodată nu te-a iubit cu adevărat și posibilitatea să aibă pe altcineva e mare. Pentru că dacă te iubea, îți spunea când îl raneai deoarece într-o relație nu se țin secrete, mai ales una care a tinut 2 ani. Și încearcă să reziști.

| anonim_4396 explică (pentru Viorel703):

L am ranit, da. Nu stiu ce pot face

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragoste cu sila nu se poate, treci peste si gata, degeaba cauti trecutul, trebuie sa trăiesti in prezent, asta i viața asta e realitatea, cauta ti pe altcineva si numai repeta cu ăla greselile pe care le ai facut cu ăsta.

| Viorel703 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ai continuat să il ranesti, probabil a ajuns la o limita in care nu mai putea continua. Acum poți doar sa te intorci la el numai dacă inca te iubește mult si il faci cumva sa creadă iar in tine. Si incearca sa nu mai ranesti persoana iubita. Dacă el te iubește, de ce sa îl ranesti? Fa tot posibilul sa îl faci fericit si sa te ti de promisiunile pe care le faci mai ales cele in legătură cu încrederea, mai ales ca acum i-ai distrus-o si foarte greu se mai poate câștiga. Contează foarte mult la câte poți renunța (lucruri mari) in sensul pentru a-i arata ca poate începe sa aibă iar încredere

| scriitor41063681 a răspuns:

Păi depinde ce ai făcut tu pe parcursul relației care să-l determine să gândească aşa sau mai există o variantă! Poate este un fustangiu care îi umblă ochii după femei şi nu este în stare să aprecieze ce are lângă el!

| CazanMihai a răspuns:

Move on...sau repara greselile