| Dhdhbfbc a întrebat:

Cum sa îți scoți o persoană din cap de care esti îndrăgostit? Gen sa nu mai simti nimic pentru ea...

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iti dai cu capul de pereti pana o scoti la propiu din toti neuroni si sinapsele care creaza acele conexiuni neurologice, nu exista asa ceva, cu timpul conexiunea dintre sinapse slabeste, receptatorul x numai primeste semnal de recepetorul y, stii despre ce vorbesc

| Andreeush a răspuns:

Așa dintr-o dată nu poți, doar cu timpul o vei uita.

| Donsavas a răspuns:

Timpul te va face sa te plictisești de persoana respectiva, chiar dacă acum pare ca ti place din ce in ce mai tare!
Nu ti face griji! Vor veni si alte persoane care iti vor suci mintile.

| Dhdhbfbc explică (pentru Donsavas):

Nu cred.

| Donsavas a răspuns (pentru Dhdhbfbc):

Ramane de vazut.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu poti prin nicio metoda, inevitabil iti va aparea in gand. Doar in timp o vei uita, daca iubirea este neimpartasita.
Poti sa incerci sa cunosti alta fata, dar si aici exista sanse mari de a esua.

| Clytia a răspuns:

Îți ocupi timpul cu diferite activități, distrageri. Încearcă să socializezi cu alte persoane, cu prietenii. Ocupați timpul cu ce-ți place să faci. Cu timpul ai să uiți de acea persoană, îți spun din experiență.

| llleo a răspuns:

Nu e posibil, din păcate. Timpul îți va rezolva problema. Și cu o mână de ajutor din partea ta, bineînțeles.
Spor.

| 1q0p2w9o a răspuns:

Te opresti cu genu'.

| Dhdhbfbc explică (pentru 1q0p2w9o):

Nu cred ca pot. O iubesc enorm

| 1q0p2w9o a răspuns (pentru Dhdhbfbc):

Ma refeream la faptul ca nu ar trebui sa mai folosesti gen.

| Anonim0204 a răspuns:

Nu poti, sentimentele sunt sentimente si atat! Incearca sa nu te mai gandesti la ea, singura solutie.

| BravoJohn69 a răspuns:

Simplu! Ii spui asa:Hey sexi! Vrei sa facem schimb de hormoni

| Neneaciordables a răspuns:

O dezplaci