| geogi a întrebat:

Cum sa ma comport cu fostul prieten ca sa creada ca nu mai tin la el si as vrea sa il fac sa vina el singur la mine am fost impreuna 2 ani ne-am desp din decembrie saptamanile trecute ne-am intalnit de 2 ori si m-a sarutat, da el are prietena si eu simt ca mai tine la mine si si el o zis ca m-am schimbat mult(asa cum isi dorea el sa fiu in timpu relatiei) si eu i-am spus ca nu pentru el m-am schimbat ce pentru mine nu stiu cum sa vorbesc cu el si ce sa fac pana acum tot timpul eu il cautam si vroiam sa ne intalnim...acum oare daca nu il mai caut un timp ce o sa zica si mia mai spus ca eu zic ca il iubesc si at daca il iubesc de ce m-am combinat cu altceineva (asa stiea el ca am avut prieten da nu era adevarat) si i-am spus ca si el s-a combinat cu altcineva si at o zis ca el s-a combinat cu altcineva pentru ca nu ma mai iubeste... ce sa fac? DAU fundita:X

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,. draga mea 2 ani e o perioada lunga de timp si sigur aveti multe intamplari si amintiri impreuna; ce pot sa zic...se poate ca el sa te iubeasca inca dar sa nu iti spuna, iar tu inca il iubesti... e trsit sa stii ca persoana iubita nu mai e cu tine ci cu altcineva, dar fi tare si mergi mai departe.
Cam multi regreta ceea ce fac, asadar eu cred ca te va cauta el pe tine cand va vedea ce a pierdut, acum poate nu isi da inca seama dar o va face, poate va fi prea tarziu, poate nu, depinde de tine.
IUbirea adevarata mereu invinge si daca va iubiti se poate sa va impacati, dar depinde si de ce v-ati despartit, e pacat ca s-a intamplat asa;
Tu vezi-ti de viata ta, de treaba ta, nu il cauta, fi indiferenta cu el, incearca sa il ignori si va veni el la tine, stai linistita ca asa fac majoritatea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti vei gasi alt baiat vei avea 2 avantaje...1.Se v-a oftica si isi va dori sa se intoarca la tine pentru ca tu il vei trata cu indiferenta. 2.iti va fi mult mai usor si te vei simti mai bine si poate un pic 'razbunata'

| oana_4548 a răspuns:

O sa vina singur la tine crede-ma cand esti in prezenta lui fa pe indiferenta cu el si totul o sa mearga...Este imposibil sa nu mai tina inca la tine cat timp ati fost impreuna 2 ani.Succes

| madalina_8216 a răspuns:

Pai nujt csz?thinking ignora-l