| andru8700 a întrebat:

Cum sa ma imprietenesc cu un baiat? P. S. Invatam amandoi la aceeasi scoala si ne aruncam priviri cateodata, dar nu ne vorbim. Ajutati-ma sa ma imprietenesc cu el, dau funda uriasa si vot.

Răspuns Câştigător
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna seara Andru :-)
Ochii sunt oglinda sufletului.Probabil stii vorba asta, si este 100% adevarata! Faptul ca va "aruncati" priviri unul celuilalt arata ca sunteti SI INTERESATI unul de celalalt :-) Cand vrei ceva in viata...Du-te si ia happy Inima ta 100% iti spune: As vrea sa ma duc sa vorbesc cu el, intru in discutie cu el,etc. Insa creierul spune ce a fost invatat: Nu e momentul potrivit,nu acum,nu cred ca va merge,si alte scuze imaginare :-) Intra in discutie cu acel baiat,vezi ce ii poate mintea si capul si daca e o persoana interesanta, totul va merge ca pe roate. Daca nu e decat un porc cu fata umana atunci nu merita atentia ta big grin Scurt si la obiect! Cei care te critica pentru cum gandesti,ce spui,ce faci, cum te imbraci, etc...Nu merita atentia ta! Asa ca nu iti pierde vremea cu ei! Du-te vorbeste cu acel baiat, faceti cunostinta si vezi ce fel de persoana e. Pentru ca peste 20 de ani.vei regreta lucrurile pe care nu le-ai facut, nu pe cele care le-ai facut happy Asa ca FI TU INSUTI, si asculta-ti inima atunci cand iti spune ce vrea sa faci pentru a fi cu adevarat fericita.Traieste-ti viata fara teama,dupa propriile reguli happy Ai tot dreptul sa fi tu insuti si sa te bucuri de viata in felul tau, dupa propriile reguli happy
Spune-mi si mie cum a decurs prima conversatie cu el big grin Am incredere in tine ca poti, mai ramane sa crezi si tu ca POTI happy
Iti doresc mult succes. O zi superba in continuare si mult noroc in tot ce faci.

5 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Pai incearca sa ai tupeu, fa-ti tupeu! Incearca sa fc rost de id-ul lui sa vb cu el, provoaca-l, determinal apoi sa te invite in oras, apoi tootul vine de la sine! succes

| Dia007 a răspuns:

Buna. Eu ti-as propune sa gasesti un lucru de care el pare interesat si intr-o zi sa-l abordezi sa il intrebi despre acel lucru. Exemplu: afli ca ii plac cainii (e doar un exemplu) si te intalnesti cu el si il intrebi daca stie un cabinep pentru animale. Dupa ce te ajuta ii multumesti si ii spui ca informatiile date de el speri sa te ajute happy dupa aia, poti astepta 1 zi, chiar doua si cand te mai intalnesti cu el ii spui ce-ai facut ^_^ leaga-te de lucruri marunte care stii ca mai tarziu ii poti multumi sau chiar discuta despre ce ai facut tongue
Spune-ne ce ai facut ca sa intri in vorba cu el happy sunt chiar curioasa cum o sa abordezi tu lucrurile

| meriuss a răspuns:

Du-te la el vorbeste cu el,treci de frica asta,stiu e greu dar gandeste-te si asa,ce se poate intampla mai rau, sa te refuze, macar stii un lucru sigur decat sa stai asa in dubii pana vine alta mai cu tupeu si ti-l fura.plus ai un bonus ai facut ceva ce altora li se pare foarte greu, asta ar trebui sa te faca mai curajoasa si mai sigura pe tine pe viitor, la orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu-i vorbesti sa stii ca niciodata nu va veti apropia tio spun din propie experienta, privestel in ochii mai mult secunde va vi curios si sigur va veni la tine e ceva tipic omenesc, daca nu vine vorbesti direct, cu tupeu inainte nu lasa timpul sa treaca tio spun din nou din propie experienta si eu am tot asteptat si fata si-a gasit si acum cam regret

| Cacenco_Roxana_1995 a răspuns:

Cel mai bine este sa sa intri in vorba cu el. De ex.:
-Scuze ai un pix! sau poti sa imi imprumuti si mie...
asa o sa se lege totul si ai sa vezi ce se intampla!