| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa mă înțeleg bine cu femeile? Mie ca femeie imi e foarte greu.La munca de exemplu sunt barfitoare rele intre ele se fac in toate felurile curve etc. Judeca foarte usor celelalte femei.De mine zic ca sunt pudica da ca ma prefac sunt o curvă sub acoperire doar fiindca nu vreau sa vorbesc despre relatia cu iubitul.Ce o fi in capul lor?

Răspuns Câştigător
| DanyDav a răspuns:

Asta este mentalitatea lor, cei 7 ani de acasa, nuprea ai cum sa le schimbi, depinde doar in ce limite vrei sa te intelegi cu ele si doar atat sa lasi de la tine.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N ai tu o problema, nu e ca nu te înțelegi cu femeile, e ca nu suporti falseturile astea si esti totql de înțeles. Converseaza cu ele doar asa cat sa nu te simti izolata la serviciu si atat, cu astfel de oameni nu merita aa petreci mai mult timp de atat

| Violleta2022 a răspuns:

Te inteleg perfect!
Am trecut prin situatii asemanatoare si sincer, prefer sa lucrez cu 100 de barbati, decat cu 2 femei.
Pe barbati daca-i respecti si nu te tragi de sireturi cu ei, te respecta la randul lor si te lasa in pace.
Cu femeile, nu-i niciodata bine, nici daca esti draguta cu ele, nici daca esti rece.
Ce se intampla intre tine si iubitul sau barbatul tau, este doar problema ta si oricum nu merita sa discuti asa ceva cu nimeni, nici cu prietena ta cea mai buna, cu atat mai putin la munca, cu colegele barfitoarele.
Singurul lucru pe care-l poti face, este sa le saluti, sa le intrebi politiciso ca mai fac si urmatorul pas este sa te indrepti pre locul de munca si sa te dai aglomerata, ca sa nu stai la barfa cu ele.
Iar la pauza de masa, daca poti, ia-o intotdeauna dupa ele, pretinzand ca ai ceva de terminat si mananci mai tarziu, sau mai devreme.

| Andreeush a răspuns:

Așa se întâmplă când dai de niște idioate.
Din păcate nu toată lumea e bună iar invidia unora e mare.

| OrdanKarris a răspuns:

Motivul pentru care se iau de tine si spun ca esti curva sub acoperire pentru ca nu dai detalii intimeeste pentru ca ele culeg informatii, informatii care apoi sa le foloseasca impotriva ta. Ele te injosesc facandu-te curva pentru ca asta e limbajul care muierile stiu a-l folosi, limbaj care functioneaza pe ele. Ele vor sa culeaga informatii despre celalelte si despre tine ca apoi sa loveasca in tine cu acele informatii. Te injosec pentru ca nu le oferi informatii, sau esti criptica, nu le oferi munitie sa traga in tine si incearca singura tactica care functioneaza la ele: injosirea.