| Anonimma12333 a întrebat:

Cum sa ma masturbez si sa am o placere cat mai mare? Sunt fata. Vreau răspunsuri serioase

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Indiferent de sfaturile teoretice ale celorlalti (si am observat ca cel mai mult barbatii au astfel de sfaturi, culmea), tu esti unica care ar trebui sa stie ce anume te face sa simti placere si sa ajungi la orgasm.
Daca inca nu stii, tu singura ar trebui sa te descoperi. Ceea ce functioneaza pentru o fata, poate foarte bine sa nu functioneze pentru tine si invers.Nu exista sfaturi universal valabile, din pacate.

| Ofiintă a răspuns (pentru Floridori):

Îmi par absurde întrebările de acest gen. Ele au impresia că functionăm în mod mecanic sau că avem butoane.

| Floridori a răspuns (pentru Ofiintă):

Poate ca prin anul 3000 vom ajunge si la aceasta performanta laughing

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca un penis plus mangaieri, saruturi etc, te-ar satisface mult mai bine.

| ania a răspuns:

Masturbarea e însoțită totdeauna de mari mustrări de conștiință după. ai fi mai fericită dacă ai renunța de tot, o spun din experiență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să descoperi zonele tale în care îți place stimularea
Unele fete de exemplu se excita rău de la gat altele la sâni sau in timp ce se saruta
Legat de acolo jos unele se excita doar pe clitoris altele când intră ceva etc
Trebuie sa experimentezi încet
Eventual ia o jucărie cu vibrații ca alea nu dau greș niciodată și descoperi repede zonele tale

| Anonimma12333 explică (pentru anonim_4396):

Nu am jucari cu vibrații, cu ce altceva pot sa încerc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimma12333):

Pai încearcă să cumperi una
Sau te învăț o prostie ia periuța de dinți cu vibrați și folosește aia

| Anonimma12333 explică (pentru anonim_4396):

După cum ma mai spăl pe dinți?(dar degetul nu pot sa il bag in vagin? Ce poziție sa iau ca sa simt ceva, asta e problema ca nu știu cum sa stau ca sa simt ceva)!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimma12333):

O ți doar pentru treaba aia
Nu o bagi în gură
Legat de poziție experimentează
Cel mai mult contează mintea să fi perversa