|

Cum sa nu-ti doresti sa ai langa tine tipul perfect? Sa te iubeasca intens o vesnicie, sa fie mereu atent la nevoile tale, sa-ti fie prieten, si frate si... de toate, sa te faca sa razi, sa te sustina cand iti e greu, sa-ti spuna ca esti frumoasa, sa-ti intuiasca numai din priviri dorintele! Deci spune si tu: cum sa nu visezi la asa ceva?!

56 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
55 răspunsuri:
| a răspuns:

Cine nu si-ar dori sa gaseasca un asemenea baiatlove struck, insa din pacate destul de greu gasim un asemenea baiat care sa fie asasad. Stii ca exista si o vorba"vreau un baiat cum numai in basme exista" oricum nu trebuie sa ne pierdem speranta pentru ca nu se stie niciodata, poate avem norocul sa gasim un astfel de baiat si totul sa fie binelove struck

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Dau(ce ai zis tu) si as vrea sa primesc la fel.Dar primesc doar faza cu "visatu`"

| explică (pentru DirectDinBerceni92):

Interesant. thinking esti sigur ca ai putea da tot ceea ce am enumerat eu? si da. ai dreptate ar trebui sa si primesti la fel. happy

| explică (pentru Suntetiprearatati):

Mersi de sfat. o sa tin cont. happy doar ca nu prea am inteles completarea la final. Care-i problema cu GangstaRap92?

| explică (pentru Suntetiprearatati):

Bine. interesanta intuitia ta. mersi. oricum eu nu cred pe nimeni pe cuvant., nici macar pe cei pe care ii cunosc de o viata.
mersi inca o data. ai reusit sa imi faci seara mai frumoasa. kiss

| a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Te pricepi la cuvintehappy Bravo.Bine spus.

| a răspuns (pentru madyddd):

Am 2 minusuri.
1-nu prea le am cu complimentele
2-sunt cam gelos big grin
In rest, totul happy.

Tu habar n-ai cine sunt si ce fac.Cred ca cel mai bine te uiti la tine si dupa judeca pe altu.Esti doar un alt individ care n-are o viata si sta intruna pe net.Mai socializeaza cu lumea domnule Gadea.

Sunt un ratat penibil? Te arde pateu` sa zici asta fata in fata? Eu nu te-am judecat dar pot spune ca tactu e cam cretin, mama ta cam de pe centura si a rezultat un copil cam prost.Trista-i viata asta, corect?sad

Ah... e ok atunci. Partea cu complimentele cred ca se poate rezolva,nu? adica,cred ca poti sa spui si tu un cuvant frumos nu? happy
iar gelozia cred ca e sentimentul care te face ridicol si te injoseste, parerea mea. totusi se spune ca gelozia ia nastere odata cu dragostea, dar nu moare odata cu ea. ok... acum cred ca am rezolvat acele "doua minusuri "de care spui tu, nu? big grin

Eh la complimente mai zic cateodata dar nici asa des ca sa se invete laughing...Iar la gelozie iti dau dreptate dar nah cand tii la cineva foarte tare incepi sa devii gelos si vezi toti amicii parteneri ca pe niste rivali=]](ridicol suna, stiu)

laughing pai in cazul meu, eu ar trebui sa aud mereu cuvinte frumoase...stii, imi cam place sa fiu rasfatata.big grin si, nu! nu suna chiar atat de ridicol. imi amintesc ca cineva mi-a spus intr-o zi : Acela care nu este gelos, nu iubeste. poate are dreptate.

Are dreptate big grin... oricum depinde de fata acum cat de rasfatata vrea sa fie.Eu pana acum am dat doar de fete mai serioase, n-am experimentat cu o fata mai rasfatata big grin

N-am inteles...thinking daca am spus ca sunt mai rasfatata asta inseamna ca nu sunt "serioasa"? sau ce ai vrut sa spui?

Nu.M-am referit la faptul ca o fata cand este mai serioasa decat ar trebui e mai greu sa te comporti altfel decat e obisnuita ea intelegi?
Mie imi place la o fata cand stie sa se comporte mai copilaros si cand sa fie serioasabig grin.Nu tot timpul serioasa si de abia sa scoata un zambet!

Ah.ok. eu sunt foarte copilaroasa, imi place sa zambesc, sa ma bucur de fiecare moment, merg pe idea: zambesc azi, poate maine va fi mai rau. iar despre seriozitate.mda.am momente cand chiar si eu raman uimita de mine. sunt o persoana cu "picioarele pe pamant" si cu toate astea nu uit niciodata sa le mai si mişc.

Frumos.Apreciez la tine ca esti cu capul pe umeri si nu te lasi influentata de pitipoancele din ziua de azi happy.

big grin...mersi. dar ce tu credeai ca toate suntem la fel? daca da, cred ca te-ai grabit sa ne etichetezi.

Apropo... pari de treaba happy...nu stiu ce avea Suntetiprearatati cu tine atunci cand imi spunea "intuitile" sale. cred ca prietena ta e fericita ca a gasit un tip asa ca tine! imi place cum gandesti. big grin

Eu n-am prietena pentru ca nu am gasit una aproape la fel ca mine. Oricum "Suntetiprearatati" e un cont facut la misto si doar injura de pe el sau jigneste dar nu are tupeu sa faca asta de pe contul lui.Stiu ca nu toate sunteti la fel, la fel cum nu sunt toti ca mine sau eu ca altii.Fiecare difera dar pacat ca marea majoritate se cred mai importanti decat sunt.
P.S:Si tu esti de treaba happy

N-ai prietena pentru ca nu ai gasit una aproape la fel ca tine? thinking dar ce fel esti tu? sa inteleg ca esti mai pretentios?

Nu sunt pretentios deloc.Din contra.Prefer o fata sincera, cuminte si vorbareata.Si daca ar avea si ochii caprui si parul brunet ar fi de vis

laughing. serios? pai uite, eu am ochii caprui, parul e mai mult castaniu, la partea cu sinceritatea...mda.:-p.sa zicem ca ma descurc.big grin iar cuminte...acum nu stiu depinde ce intelegi tu prin "cuminte". vorbareata? ai putea sta cu mine nopti intregi si n-ai sa te plictisesti de cat de mult vorbesc.big grin

Cum adica "sa zicem ca ma descurc"?! Eu ma refer daca cineva iti da mesaj(prieten nu amic) si te intreaba unde esti si ce faci sa-i spui adevarul.La asta ma refeream.
Iar la cuminte...paiii sa stie ca are un iubit acasa care o asteapta si sa nu il insele.Si sa nu flirteze cu baieti si alte din astea, cel putin nu cand e cu prietenul big grin.
Iar faza cu vorbareata, imi place cum suna.Ador cand am ce vorbi cu cineva, nu sa vorbesc doar eu si celalalt sa zica "aha, misto"hee hee

Pai. da sa zicem ca ma descurc. nu prea sunt eu atat de "sfanta" uneori, DOAR uneori. Oricum nu as minti-o niciodata pe persoana pe care o iubesc. si da ok sa zicem ca sunt si cuminte.big grin e perfect acum? big grin

Nu mai am replica.Perfect!big grin

laughing sa stii ca prea multa perfectiune strica, uneori, DOAR uneori!

Ai tu replica asta cu "uneori, DOAR uneori" si pot sa spun ca pe mine ma amuzahee hee. Nimeni nu-i perfect, fiecare avem minusuri fara sa le stim.App din ce oras esti?!(curiozitate de baiat)

Ah da? nici nu mi-am dat seama. inseamna ca folosesc des chestia asta cu "uneori DOAR uneori" laughing ma bucur ca te amuza. mai bine iti trimit un mesaj si iti zic acolo de unde sunt. ok?

| a răspuns:

Pot spune ca sunt fericita "posesoare" a unui astfel de baiat. Pana sa il intalnesc, credeam ca exista doar in povesti, insa acum sunt convina ca exista si in viata reala, trebuie doar sa ii observi happy

| a răspuns:

Va multumesc acum stiu de ce au nevoie femeile happy de iluzii cu asta se hranesc cu asta traiesc si din asta cresc

| a răspuns:

Visez des la asta dar in lumea aceasta plina de ura, tradare, prefacatorie la ce sa te astepti desi in inima exista un asa ceva care il iubesc mult sau cum se spune fie ca e lume cum e :iubeste viata ca si ea te va iubi pe tine e sincera adica sa iubesti viata cum e ea buna sau rea iubeste-o ca te va pretui si iti va da si ea iubire si noroc funda?

| a răspuns:

Pot spune ca sunt o norocoasa...A linga mine un inger. :*:*:*

| a răspuns:

Sa aiba multi banii ai uitat sa scrii cam la asta se rezuma tot banii in ziua de azi

| explică (pentru ateu123):

Nu, sa stii ca nu am uitat sa scriu.winkingPentru mine nu totul se rezuma la bani... exista mii de lucruri care nu po fi cumparate cu bani cum ar fi sentimentele.
Cineva spunea ca un om fericit e cel ce se multumeste cu ce are si stie sa se bucure de orice: in cazul de fata... o iubire intensa si vesnica, o raza de soare, o mangaiere, un zambet cald si sustinere. doar atat. e prea mult? happy

Alea sunt vise baby realitatea e diferita o stim cu toti, sa stii ca iubesc sinceritatea

| a răspuns:

Intreaba-te daca tu esti tipa perfecta si atunci viseaza la elwinking

| a răspuns:

Oricene viseaza la asta, dar cazurile sint extrem de rare. Putini sint cei care se comporta astfel.Mult noroc.

| a răspuns:

Cine nu ar vrea insa mai rar asa cevahappy

| a răspuns:

Unele au asa ceva dar se plictisesc repede.depinde de fata!