| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa reacționam când suntem părăsiți prin intermediul unor mesaje după ani si ani de relație și conviețuire sub aceleas acoperiș?
Când partenerul refuza categoric sa stea de vorba face to face, blochează orice mijloc de comunicare telefon și rețelele de socializare ce ne rămâne de făcut? Cum putem trece peste durere și suferință cand nu primim explicatii pentru comportamentul sau și modul în care alege sa iasă din relație?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unica soluție. Iartă, uită și mergi mai departe.
Mă vei uita căci și uitarea e scrisă-n legile omenești.
(Romanță).

6 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

E cumva dintr-o zodie de apa tipul?

| Dark7Soul a răspuns (pentru Lioana):

Ce legătură are zodia cu problema pe care v-a adresat-o?

| ParvuMaria a răspuns (pentru Lioana):

Este zodie De aer

| Goete a răspuns:

Te gandesti doar la cat de tampit poate fi si la ce bine ca scapi de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Depinde foarte mult care sunt motivele.

Dacă nu ai apreciat partenerul și l-ai tratat cu lipsă de respect sau chiar abuzat sau mai știu eu ce alte lucruri oribile, e un motiv întemeiat pentru care sa facă asta.

Dacă probelma însă nu este aceasta, e foarte posibil ca probelma sa fie la partener.

Poate că are depresie sau pur și simplu o perioadă mai slabă, poate că considera că a greșit cu un anumit lucru.

Orice este posibil, ceea ce poți face e să lași timpul sa treacă și ai doua opțiuni.

Fie alegi sa suferi, fie alegi sa mergi mai departe și să accepți că oamenii nu sunt cum vrem noi ci cum simt și vor ei din libertatea lor așa cum și noi vrem libertatea noastră.

Succes!

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să îl lași în pace iar dacă va dori să se întoarcă să nu îl ierți. Consider că este normal să discute înainte, să spună cu ce l-ai deranjat sau ce îl macină mai exact. Acest tip de fugă, fără să spună motivul, nu este o soluție.