| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa te refaci mai rapid dupa ejaculare? La barbati ma refer.
Si ce trebuie sa mananci ca sa poti sa ai cat mai multa sperma in testicule? Sau prin ce proces revine sperma in testicule?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astepti 15 - 30 min si dai bataie din nou, numai ca incepe sa se incinga armasarul daca folosesti des, cum am patit ieri in 3h 4 futaiuri. Macar am petrecut bine cu tipa apoi am iesit cu baietii la chef

| corbulalbrosu a răspuns:

Plasma spermatica este produsa si reinoita in mod continu de catre glande seminale reprezentate de cele : 2 vezicule seminale si de prostata. Plasma spermatica devine lichid spermatic dupa ce are loc amestecarea cu spermatozoizii produsi de cele 2 testicule.
Cantitatea de sperma inmagazinata existenta in mod permanent, poate sa varieze in mica masura de la un barbat la altul in limita a minim 2, 5 ml/cm3 si maxim 4, 5-5 ml/cm3 si asta depinde de volumul efectiv insumat al veziculei seminale si al prostatei.
Cantitatea de sperma poate sa scada foarte mult, chiar pana la epuizarea sa, in cazul in care au loc ejaculari succesive produse la scurt timp intre ele. Insa si in acest caz ''stocul'' cantitativ de sprerma este refacut in totalitate de glandele seminale in decurs de 24-36 de ore.
Testiculele produc doar spermatozoizii care prin 2 canale (tuburi) ajung in vezicula seminala si acolo intra in continutul plasmei spermatice si astfel este produsa sperma.
In consecinta, testiculele NU contin sperma orice si oricat ai manca. laughing
Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Oke foarte interesant ce spui, merciii happy
Insa stiu ca lichidul seminal si spermatozoizi contin subtante, iod, proteine. si de asta cred ca are cumva legatura ce mananci.
Si inca o chestie, daca faci sport iti creste testosteronul, si acolo am multe nelamuriri

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Incerc sa asociez cu o viata sanatoasa, daca am o viata sanatoasa, fac sport, mananc sanatos, nu fumez, etc. e posibil sa ma ajute asta la calitatea sexului, ma gandesc oare are vreo legatura?