| Markusfrtt a întrebat:

Cum sa trec peste o dezamagire? De fapt nu stiu daca ar trebui sa fiu dezamagit sau nu dsr pe mine m-a afectat ce s facit...

2 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Buna. In primul rand cand treci printr-o dezamagire gandeste-te daca acel lucru sau situatie a depins de tine. Daca nu tu ai provocat dezamagirea sau nu a stat in puterile tale nu ai de ce sa te mai ingrijorezi.

| 1SmileToday6 a răspuns:

Ca sa nu fii dezamagit trebuie sa nu ai asteptari de la nimeni. Pana la urma esti dezamagit de o persoana de la care aveai asteptari, nu? Persoana aceea, ti-a dovedid ca poti sa ai asteptari de la ea, sau doar ai crezut tu orbeste ca nu te va dezamagii?
Nimeni nu e perfect in lumea asta. Cateaodata ii facem pe altii mandrii de noi, cateodata ii dezamagim pe cei din jurul nostru. Pur si simplu accept situatia si mergi mai departe. Viata merge mai departe, nu poti bate pasul pe loc. Daca vei lasa lucrurile de genul asta sa te mahneasca nu vei putea rezista cand vei face fata la ceva mult mai mare. Vei avea un soc sau un atac de cord. Cel mai bine e sa inveti sa-ti controlezi sentimentele, sa nu te lasi afectat de toate lucrurile din jurul tau si sa acorzi atentie doar acolo unde merita.
Multa bafta!