| RrobByy a întrebat:

Cum sa trimit poze din telefon in calculator prin adaptor bluetooth dongle? imi da eroare! am samsung star 2. Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| tbogdan22 a răspuns:

Poate fi o problema ce tine de drivere, daca ai windows 7, cel mai feriricit caz, intri in control->panel windows update, check for updates, te duci la updateuri optionale si bifezi tot ce are in nume "Driver" apoi ok si le instalezi. Daca ai xp tot in windows update dar pe site, (Deschizi Internet Explorer, nu alt browser, Tools->Windows Update) acolo faci alcelasi lucru.
Daca usb-ul a venit cu un cd ar trebui sa ai driverul pe acesta, daca nu sti ce sa instalezi instaleaza tot ce gasesti acolo, ce nu te ajuta ori nu te lasa sa instalezi ori nu va functiona respectivul program, le poti sa le dezinstalezi dupa ce ai vazut ce ti-a folosit.
Daca nu tine de drivere, vezi sa fi facut paring intre telefon si pc, daca telefonul este pe android vezi sa fie discoverable, asta o faci in Settings>Wifi and Networks>Bluetooth, Make Discoverable. Cauti din pc pentru dispozitive faci paring apoi ar trebui sa te lase sa trimiti.
A III-a varianta ar fi sa fie o incompatibilitate intre dongle si telefon, cazurile astea sunt extrem de rare oricum.
In caz ca nu merge nimic incearca bluetooth-ul in alt calculator sa nu fie o problema ce tine de integritatea windowsului.
Bafta!

| RrobByy explică (pentru tbogdan22):

Nu am in int

| RrobByy explică (pentru tbogdan22):

Am intrat in in tools si nu am windows uptade.

| tbogdan22 a răspuns (pentru RrobByy):

Vezi si in celelalte taburi (file, etc...), sau uite-te in start menu ar trebui sa gasesti si acolo Windows Update.