| anonim_4396 a întrebat:

Cum se administrează anticoncepționalele?
Trebuie luată o pilula înainte actului sexual? Și este în de ajuns o singură pilula la fiecare act neprotejat sau trebuie luate pentru o perioadă de timp?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Anticonceptionalele se iau ZILNIC la aceeasi ora, pentru cate luni sau ani doresti sa fii protejata.
Tu confunzi anti-conceptionalele cu pastilele avortive!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Citeste. Scrie destul de mare.
https://drcarauleanu.ro/......secundare/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama mia ce tîmpiti, de aia face ti copii fara numar pe bandă rulanta ca nu stiti sa face ti sex habar nu aveti, medicul ginecolog cand ti a prescris anticonceptionalele ti a spus cum sa le i ei ti a facut schema pe foaie, cauta foaia pe care a scris medicul, daca nu o mai ai mergi la el si roaga l sa i ti mai deseneze odata schema sa o sti.

| fsdkdkdjs a răspuns (pentru anonim_4396):

Era doar o curiozitate, nimic mai mult!
Am întrebat aici pentru că n-am avut chef să caut pe tot felul de site-uri

Și vezi că in limba română nu există "face-ți", ci doar "faceți". Nu te mai crede așa deștept rolling on the floor
Pân' la urmă gândește-te că pe site-ul ăsta mai pun și copiii întrebări doar că să știe pe mai târziu

| fsdkdkdjs a răspuns:

Îndeajuns*