| RAY a întrebat:

Cum se comporta o fata cand te vede ca pe un frate sau ca pe un iubit?

23 răspunsuri:
| Mada606 a răspuns:

Când te vede ca pe un frate, e grijulie, vorbăreață, îți zice mici secrete și nu te i-a pe ocolite, spune ce are de zis direct, când te vede ca un posibil iubit, încearcă să se pună într-o lumină bună astfel încât să te atragă spre ea, părerea mea, acum fiecare persoană e diferită după cum deja ști

| RAY explică (pentru Mada606):

Pai tu cum te comporti cu un iubit vs un frate

| Mada606 a răspuns (pentru RAY):

Unui "frate " gen prieten foarte apropiat îi zic cam tot ce îmi vine în minte pe moment când vorbim, când e vorba de iubit mă mai gândesc la ce zic, și cum o spun să nu fie interpretat greșit, să nu fiu judecată, să nu supăr sau nu jignesc, cu cineva care îl văd mai mult ca pe un frate, nu mă gândesc la astea

| RAY explică (pentru Mada606):

Cum sti ca baiat ca aia te vede ca un iubit? e oare aspectul fizic motivul pentru care il vezi ca un frate?

| Mada606 a răspuns (pentru RAY):

Poate fi și aspectul fizic dacă e să fim sinceri, ca băiat... dacă acceptă complimente mai cu subânțeles sau dacă nu te lasă cu seen și faze gen, dacă e mereu atentă la tine și te caută

| RAY explică (pentru Mada606):

Deci degeaba are o personalitate super ok daca nu e atractia aia fizica a?

| Mada606 a răspuns (pentru RAY):

Nu chiar, eu inițial nu am fost deloc atras fizic de cineva dar după ce l-am cunoscut mi-a dat la o parte toată construcția superficială din minte mea pe care mi-o formasem din poze ...ideea e, vrei nu vrei prima aparență fizică va conta dar personalitatea face ca atracția să fie sau să dispară

| RAY explică (pentru Mada606):

Desi tu niciodata nu ai simtit atractie fizica?

| Mada606 a răspuns (pentru RAY):

A început pe măsură ce am cunoscut și persoalitatea,de exemplu,nu suportam tatuajele, când vedeam un băiat cu tatuaje ce ies în evidență mă enerva, nu-mi plăcea, deveneam antipatică laughing el mi-a explicat ce reprezintă fiecare tatuaj în așa fel încât nu le mai văd ca pe o prostie ci ca pe o poveste misterioasă, au început să-mi placă, am devenit curioasă de povestea fiecărui tatuaj purtat sau văzut pe stradă

| RAY explică (pentru Mada606):

Prima impresie a fost fizicul

| Mada606 a răspuns (pentru RAY):

Da și aceea impresie a fost schimbată de personalitate

| RAY explică (pentru Mada606):

Fi serioasa l-ai vazut si l-ai placut si la fizic daca era urat fugeai de el

| RAY explică (pentru Mada606):

Atractia fizica nu dispare indiferent de ce personalitate are vezi badboys

| AlexLK a răspuns:

O fata se poate comporta foarte diferit.Nu toate sunt la fel (chiar daca sustin asta pe alt plan laughing ) Mai exact o fata care te vede ca pe un frate e posibil sa fie muult mai apropiata de tine si tu poti intelege ca ea vrea mai mult.E o diferenta infima.
Eu am aceeasi problema acum.Am o."prietena" cred laughing care ne vedem odata la 1 sap 2 cand ma intorc in orasul in care m-am nascut.Atunci cand ne evdem petrecem mult timp impreuna...dormim impreuna uneori.Dar sunt foarte debusolat. Uneori imi da senzatia ca vrea mai mult, alteori ca nu.

| RAY explică (pentru AlexLK):

O fata cand nu te place alex te baga in zona aia sa stii si tu

| AlexLK a răspuns (pentru RAY):

Asta cred si eu uneori.Dar alteori face gesturi putin exagerat din "zona aia".Ex:Intr-o noapte cand dormeam cu ea m-am trezit la un moment dat cu mana ei pe al meu motan laughing.E posibil sa fi facut asta involuntar....sau nu.
Cand vede ca vorbesc cu alta fata si imi cere sa i-o arat mereu zice ca sunt urate si ca nu fac de mine...bla bla.Si se vede putin in privirea ei gelozia laughing.D-asta am spus ca sunt debusolat dar nu ma panichez..las timpul sa treaca.Nu-i nimic urgent laughing

| RAY explică (pentru AlexLK):

Man te vede ca un frate si soramea face de astea, fetele se cam urasc intre ele, daca era atrasa de tine era cu tine asa stai cu ea si pierdeti timpul pana va da peste unu care sa o atraga, de ce nu o saruti? de ce nu-i propui o intarnire in care sa-i spui de o relatie? cu tupeu esti barbat

| AlexLK a răspuns (pentru RAY):

Fratemiu...am omis cateva detalii.E putin mai complicat de atat happy.Eu am pe cineva, ea stie.La mine e cam pe duca relatia, plus ca nu stiu daca as vrea o relatie cu ea.Ma atrage dar nu cred ca as vrea s-o am langa mine mereu...e cam handicapata laughing).D-asta ti-am zis ca nu-mi bat capul prea tare happy

| RAY explică (pentru AlexLK):

Nu fi curvar ca nu e bine, cat de cat esti un baiat atractiv

| AlexLK a răspuns (pentru RAY):

Stiu asta...dar cu totii avem defecte.Asta e dependenta mea.

| RAY explică (pentru AlexLK):

Si mie imi plac fetele as fi ipocrit sa spun ca nu, dar nu e bine sa isi bati joc de cineva

| AlexLK a răspuns (pentru RAY):

Eu as putea spune ca iubesc fetele laughing Si stiu ca nu e bine...

| Manjulica a răspuns:

Cand te vede ca pe un frate are grija la vorbe si comportament ptc stie ca tii la ea ca o sora si nu vrea sa te piarda
Cand te vede ca pe un iubit incerca sa para cat de amuzanta se poate in fata ta sau poate sa taca mereu din gura pentru a nu spune ceva gresit. Sunt 2 tipuri de fete