| Larisaaaaa a întrebat:

Cum se comporta un baiat care place o fata?:X:X:*:*

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Un baiat, care te place, te inconjoara cu o atentie deosebina (daca nu e timid). Iti zambeste, te face sa razi, iti ia aparare, cand e nevoie, te pune in fata tuturor celorlalti, mereu te cauta cu privirea, incearca sa te cunoasca cat mai bine, dorintele tale sunt o lege pentru el...
Dar sunt si unii baeiti, care te tachineaza mereu, si asa singuri se dau de gol. Iar altii, mai timizi, se emotioneaza foarte mult de cate ori te vad, nu te pot privi in ochi, s.a.m.d.
Deci nu putem generaliza. Depinde de personalitatea fiecaruia.

5 răspunsuri:
| TotulPentruUna a răspuns:

Pai nu stiu cum fac alti dar eu, incerc sa stau cat mai mult pe langa ea... dar nu foarte mult nu vreau sa devin stresant, mai fac glume sa o fac sa rada, o gluma asa mai perversa, dar nu prea multe, i fac cate un copliment, tot timpu cand ma uit la ea in ochi zambesc asa usor big grin... pnm.

| Ella_6945 a răspuns:

Te priveste in continuu sau se uita la tine pe ascuns
-incearca sa intre in vorba cu tine
-cand vorbeste prietenilor despre tine
-daca esti suparata, incearca sa te impace cu orice pret
-iti zambeste mereu
-vorbeste f frumos cu tine
-iti ia apararea daca cineva se ia de tine
-incearca sa te ajute cand ai nevoie
-cand vorbeste cu tine e emotionat
-te face sa te simti bine, sa zambesti

| Deeaa a răspuns:

Sa vedem:
-te priveste mult dar pe ascuns
-iti zambeste
-cand vb cu tine ii vine sa lesine
-daca esti suparata vrea sa te ajute etc.
-iti ia apararea chiar daca tu nu bagi chestia asta inseama
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum iti dai seama ca te place?

1. Iti va privi in permanenta ochii in timp ce iti vorbeste. De cele mai multe ori, acest lucru denota sinceritate, iar ea isi doreste sa fie apreciata in primul rand pentru asta.

2. La inceput va evita orice context in care o poti privi mancand. Nu pentru ca ar fi obsedata de forme si diete, ci pentru ca femeile pur si simplu nu se simt confortabil in aceasta postura cand incearca 'sa faca impresie'.

3. Isi va pune in valoare calitatile fizice. Asta nu inseamna ca poarta fuste de o palma si tocuri de 15 cm la intalnire, ci doar ca se simte bine in pielea ei, nu se teme sa exprime acest lucru prin imagine si eventual isi doreste sa obtina cateva complimente subtile de la tine.

4. Devine usor defensiva cand cei din jur par curiosi in privinta posibilei legaturi dintre voi.

5. Tinde sa dezaprobe argumentele aduse de tine in favoarea altor femei.

6. Te alinta subtil si se exprima admirativ vizavi de lucrurile care iti plac.

7. Zambeste mult cand se afla in preajma ta, este usor timida si vorbeste despre lucruri in asa fel incat sa iti starneasca interesul.

8. Se apropie de tine prin diverse gesturi si se autoironizeaza cand are nevoie de complimente.

9. De cele mai multe ori se asaza in fata ta, cu picioarele incrucisate si il misca usor in directia ta pe cel suprapus.

10. Iti atinge usor bratul cand rade si se apleaca spre tine.

11. Isi plimba degetele pe paharul din fata ei, isi atinge buzele sau le musca usor, se joaca cu parul, incercand astfel sa atraga atentia asupra ei.

12. Devine zambitoare de fiecare data cand te vede, iar obrajii ei sunt rozalii, ca si cand ar rosi.

13. Probabil ca ai nevoie de raze X pentru a observa asta: dilatarea pupilelor ei in momentul in care te vede va trada intotdeauna pasiunea ascunsa pentru tine.

14. La finalul intalnirii fie iti propune sa va mai vedeti, fie iti cere sa faceti schimb de numere de telefon.

15. Daca te place cu adevarat, nu va accepta nicicum sa ramana la tinedupa prima intanire. Nici dupa a doua, nici dupa a treia.

16. Va adopta un ton usor distant in dialogul cu alte femei care se apropie de tine si va face in asa fel incat sa le sugereze ca nu este loc...

17. Ii face placere sa te prezinte prietenilor ei si accepta sa ii cunoasca pe ai tai.

18. Te intreaba ce destinatii preferi, ce localuri frecventezi si cum iti petreci timpul. Se gandeste ca poate va veti intalni 'intamplator' intr-o zi...

19. Iti spune lucruri pe care nu le-ar spune oricui, iar acesta este un semnal important, care denota faptul ca are incredere in tine. Dar, retine! Daca apeleaza foarte mult la simtul umorului cand iti vorbeste, atat in particular cat si de fata cu prietenii, daca iti povesteste intreaga ei viata si are tendinta sa iti ceara sfaturi, inseamna ca vrea DOAR sa fiti amici. In acest caz, nu incerca sa ii schimbi brusc opinia.

20. Te invita pur si simplu sa petreceti cateva ore impreuna (la o petrecere, la teatru, la film etc.). Chiar daca te abordeaza in mod direct, nu trebuie sa o judeci intr-un fel in care ar putea sa nu fie. Acorda-i putin timp si in functie de abordari iti poti da seama daca ii sta in fire sa fie volubila sau daca incearca doar sa te agate.

| SabinaMalik a răspuns:

Pai o baga mult in seama. Adica? face in asa fel in cat sa fie observat de persoana respectiva. Crede-ma ca mi s-a intamplat. Un fel de joaca... Ba iti da cate una ca sa il faci sa il alergi...
Bafta cu norocosu tau :p