| wena a întrebat:

Cum se face ca fiecare adolescent are pe cineva, iubit/iubita prietenii etc se distreaza si petrec si eu nu sunt in stare la 17 ani sa imi fac un prieten, de iubita nici nu mai zic? M-am saturat sad nu mai pot face nimic, nici nu stiu cu ce sa incep, e mai bine sa dorm pe veci si asa lumea ma uraste si nimeni nu are nevoie de mine, nu ajut pamantul cu nimic

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E plin internetu de sfaturi și îndrumări cum să fii o persoană mai comunicativă, sociabilă, cum să te inregrezi etc. ai putea încerca să înveți și să pui așa ceva în practică în loc să stai să-ți plângi de milă. nimănui nu-i place o persoană care n-are nimic de zis și care se plânge non-stop

| Donsavas a răspuns:

Esti încă tânăr. Mai ai pana la 18 19 ani sa faci sex, când vei fi major. Prietenii sunt doar de distracție, dacă ieși sa consumi, când ai bani

| alexalx1234 a răspuns:

Ține minte că fetele întotdeauna umblă după bani, deci întâi ar trebui să te angajezi undeva și să strângi foarte mulți bani ca să te placă fetele. Eventual să îți cumperi un BMW dacă vrei să dai de permis. Nu ți-o spun cu răutate, dar ăsta e adevărul. Ele vor doar bani și BMW.

| alexalx1234 a răspuns:

Am uitat să menționez că acei adolescenți sunt plini de bani datorită părinților și sar toate fetele pe ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt ca tine! Nu renunta! Aloca-ti timpul liber(din care se vede ca ai destul timp)studiului, fa-ti o cariera si daca iti va fi destinat sa-ti gasesti pe cineva, bine! Daca nu, iar bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Mihaela2023 a răspuns:

Poti cauta pe Facebook sau Instagram dar mă gândesc că ești pretențios și de asta nu găsești pe nimeni

| wena explică (pentru Mihaela2023):

Nu sunt, doar ca nu stiu ce as putea vorbi

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymous4433 a răspuns:

Nu spune asta... Poate nu ai realizat nimic inca, dar cu siguranta ca situatia se va schimba. In timp.
Trebuie sa ai mai multa incredere in tine, spune-ti tie insuti CA POTI. Nu trebuie sa renunti. Si ia lucrurile mai usor, nu mai fi atat de 'disperat', pentru ca probabil din cauza asta lucrurile nu ies cum vrei tu-in viata nu e bine sa fi streat mereu ca nu reusesti sau nu vei reusi sa faci anumite lucruri...Asta duce in timp la pesimism
Incearca sa ai o atitudine mai optimista si ia totul pas cu pas-lucrurile bune nu se intampla peste noapte!
Si apropo, nu trebuie sa fii ca ceilalti ca sa fii fericit. De fapt, de cele mai multe ori asta nici nu te face cu adv fericit. Nu degeaba exista vorba asta: 'Fi tu insuti!'. Sa-ti urmezi propria cale si sa pui pe primul loc lucrurile care conteaza pentru tine, asta te va face fericit.
Cat despre iubita si prieteni, care mai e rostul de a-i avea daca ei nu te plac asa cum esti? Ca doar asta sta la baza acestor relatii in primul rand: acceptarea. Nu inceta sa cauti, pentru ca in timp vei gasi persoane care sa se potriveasca cu tine.
Viata este mai complexa si ne ofera mai multe oportunitati decat putem vedea 'cu ochiul liber'!

| acpl a răspuns:

Si ce? Stai in casa si joaca-te pe calculator. Poate intr-o zi vei ajunge la esports, a, mananca multa pizza ca aia te face barbat adevarat. Ce iti trebuie iubita? N-ai pc sau telefon? Du-te prin parc de nebun si alearga daca ai chef, doar fa ceva, nu sta degeaba.

| wena explică (pentru acpl):

Sper ca glumesti

| acpl a răspuns (pentru wena):

Nah,serios vorbesc. Ai glovo (sper), poti comanda de la mec linistit cand vrei tu.

| ambani12121212 a răspuns:

Traducător online
cum sa faci bani pe internet
Această activitate este simplu de înțeles din titlu: iei articole pe care anumite persoane le găsesc pe internet, le oferi traducerea în limba dorită și ești remunerat pentru treaba efectuată.

Pentru limbile de circulație mondială, cum ar fi engleza sau franceza, plata începe de la 10 – 15 dolari pentru fiecare mie de cuvinte traduse.

Texte ce țin de domeniul tehnic (medicale, din inginerie) sau din limbi exotice vor fi plătite de doua sau de trei ori mai bine.