| romanita44 a întrebat:

Cum se face ca toti ne plangem de probleme in dragoste, ca suntem singuri...si cand cunoastem e cineva care ne place in proportie de 90% incepem sa devenim pretetiosi, nemultumiti etc.de ce este mai greu sa iti imbunatatesti relatia si este mai simplu sa spui: stii, nu ne potrivim, nu se leaga. oare? nu cumva uitam sa ne uitam in oglinda si sa uitam ca si noi insine avem atatea minusuri?

5 răspunsuri:
| 4l3x a răspuns:

Lol, cat de adevarat frate oh go on straight face

| stweety10 a răspuns:

Sti vorba aia: fiecare sac isi are petecul. Deci probabil multi dintre noi ne grabim sa spunem ca nu ne potrivim pentru ca noi chiar simtim asta. Da, intr`adevar sunt unele persoane carora daca le arati ca le iubesti incep sa isi bata joc de tine si sa iti ceara perfectiunea. Dar se mai intampla ca si baietii sau fetele la inceput sa isi arate un caracter fals, care ne induce in eroare si ne face sa credem ca ne-am gasit perechea si abia cand isi arata ei adevarata fata ne dam seama ca nu e chiar ceea ce ne-am dorit. Si de obicei chiar asa e, uitam toti sa ne uitam la defectele noastre inainte sa ii judecam pe ceilalti.

| Tiberius a răspuns:

Interesanta intrebarea ta, si asa este mereu.Si in general e vina femeilor.Barbatii sunt mai dintr-o bucatatongue

| Lorah26 a răspuns:

Intrebarea ta este pur si simplu FOLOSITOARE! De atatea ori mi-a parut rau de momentele in care eram singura, dar am avut o perioada in care nu m-a multumit nimeni. Mi-au cerut prietenia, i-am refuzat, iar apoi mi-a parut rau de acest lucru, dar nu trebuie sa regretam. NU refuza nimic! ( cazurile extreme se exclud ). Poate acum e prea tarziu pentru unii, dar nu pentru toti. Trebuie sa ne dam seama ca fiecare persoana are punctele ei forte. Fiecare este bun la ceva. Trebuie sa recunoastem ca si noi, la randul nostru suntem buni de ceva, dar de cate ori n-am gresit sau de cate ori n-am suparat pe cineva? Asa este firea omului. eu una mi-am cam invatat lectia. Oricum. daca si tu ai o problema de genu' asta sper sa ti-o rezolvi cat mai repede. Eu iti urez multa bafta si sper ca ti-am fost de ajutor! Pup :*

| jordan210cm a răspuns:

Ipocrizia si superficialitatea, incearca sa le elimi si sa vezi dincolo de aparente!