| ady_9509 a întrebat:

Cum se foloseste un test de sarcina.Help, pls.crying(

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cutie ai sa gasesti indicatii, sunt si pe net.

| Ellena a răspuns:

Pai vezi ca are scris pe el, nu prea pot sa iti explic, mai bine citeste acolo scrie destul de explicitwinking

| ubitzika a răspuns:

Vz ca ai o chestie acolo si t duci la baie si pui o picatura de urina pe cerculetzul ala vz u il lasi 10 min sau cat scrie p cutie si vezi cate linii ies daca ai 1 nu esti insarcinata daca ai 2 ai un copil

| Ellena a răspuns:

Uite ce am gasit undeva la mod de utilizare:
- Modul de utilizare. E bine sa fie utilizate conform instructiunilor de pe prospect si sa se verifice data expirarii.

cami
| cami a răspuns:

Asa o arata? :-/
http://www.cireshika.ro/wp-content/uploads/2008/12/test-sarcina.jpg habar n-am.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scrie pe el.
Nu stiu cum se foloseste fiecare marca, dar iti pot explica despre Surecheck. In pachet exista o pipeta si un tub in carese gaseste o bandeleta de hartie. Tubul are o mica ferastruica acopeita de o usita glisanta. Urinezi intr-un pahar (de preferat prima urina de dimieata), iei cu pipeta cateva picaturi de urina, deschizi ferastruica, pui 3-4 picaturi si pui testul pe un loc uscat, orizontal. Vei vedea cum apare intai o liniuta roz inchis. Trebuie citit la 5 si la 10 minute de la picurare. Daca apare doar o liniuta, testul e negativ. daca apar doua, e pozitiv. E important sa deschizi testul in momentul folosirii si sa nu il uzi sau sa-l tii in abur.

| frumusica80 a răspuns:

Poi faci dimineata urina an ceva si pui cateva picaturi an bendita de test si cand e o linie nu esti ansarcinata...cand e doua liniute esti...ansarcinata! successs pa

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare test de sarcina are instructiuni de folosire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu tu trebuie sa stii; p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu grija si cu atentietongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si uh pe google folosire test sarcina