| stef_1515 a întrebat:

Cum se poate trece de la prietenie la relatie? Cum faci sa se ajunga mai repede la asta sau cat timp poate dura?

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Cu multa rabdare!happyFara rabdare nu poti face acest lucru! Fara sa sufoci doar sa simta ca ii esti mereu aproape cand are nevoie de tine.Nu forta lucrurile, chiar daca simti nevoia sa faci asta, pentru ca risti sa pierzi ce ai cladit pana acum.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e bine ca inainte de o relatie sa existe o amicitie, dar depinde de fiecare; cat timp poate dura? Asta depinde de cei 2, de cum se inteleg, de ceea ce simt. O relatie poate dura putin sau poate dura mult, uite eu inainte sa fiu cu prietenul meu am fost amici si ne intelegeam bine, apoi a trecut 2 ani pana sa am o relatie serioasa cu el si nu imi pare rau.Suntem de 1 an jumate impreuna si merge totul bine. DAca vrei sa ai o relatie trebuie sa cunosti bine persoana de langa tine. DAca simti iubire pentru aces pers.si vrei o relatie atunci declara-i ce simti.

| mirelutza_4202 a răspuns:

Pur si simplu mergeti la un pranz si ii spui ce simti.eu asta as face in locul tau.