| vasilemicutz a întrebat:

Cum simtiti sa fiti indragostiti si sa iubiti nebuneste o colega de clasa in liceu, dar stiti ca niciodata nu o sa fiti cu ea, nici macar sa o imbratisati vreodata? Intreb ca sa aflu si alte opinii! Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Salut Vasile, deci daca iti place de o colega, nu ezita sa te bagi in seama si sa incerci sa te cuplezi cu ea, la urma urmei nu ai nimic de pierdut, faptul ca stai asa indragostit si nu faci nimic stand doar in ganduri si imaginatii cum ar fi daca ai fi impreuna cu ea este total gresit si fara sens, regret mai mult cand nu incerci decat cand incerci, dar macar afli ceva si vezi daca ai fi avut sansa

6 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Eu am trecut prin asa ceva, era genul ala de "cea mai frumoasa tipa din clasa" sau ma rog, asa o vedeam eu. Si eram coleg cu ea din clasa 5 a pana a 8 a parca. Inainte sa inceapa clasa a8 a mi-am facut o prietena ce am stat cu ea 2 ani. Tipa din clasa colega mea care era genul ala de fata pe care nu am imbratisat-o nici macar odata, s-a gandit sa imi spuna ca ma place si poc... s-o intors lumea cu sus-ul in jos. Am sarutat-o si i-am zis la actuala ca am inselat-o si etc... m-am despartit de ea si am stat cu colega mea de clasa cateva saptamani, nu a mers pentru ca e nasol sa ai o relatie si sa fiti in aceeasi clasa si mai eram si mic si na. se aud barfe vorbe glume si etc, nu mergea. Am ramas prieteni si m-am intors la cea cu care am stat 2 ani (atunci aveam 1 an) m-a iertat bla bla si dupa s-a pus cu cel mai bun prieten al meu la vremea aia laughing. Deci nu stiu ce sfat sa iti dau, dar daca o iubesti, incearca sa ii arati si sa te bagi cumva in seama cu ea, cel putin asa pe ocolite. Daca chiar e imposibil si nu merge, incearca sa o lasi balta. Si daca o sa se intample cum s-a intamplat la mine, sa fii cu o fata si dupa ea se gandeste sa iti spuna ca te place, sa nu te duci la ea fiindca o sa regreti ca ti-ai batut joc de persoana care te iubeste cu adevarat.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul prefer să nu îmi mai aduc aminte și să nu mai simt nimic. Prin viață de căc@t am trecut, prin frustrare maximă și depresie. Mie unul mi-a cam ajuns pentru 3 vieți. Așa că cel mai sănătos, Ia-ți gândul dacă nu ești în stare să faci nimic și vezi-ți de alte probleme din viață. Ai grijă că din viață ieși cu ce-ai făcut și ce n-ai putut să faci. Nu știu care o să atârne mai greu în balanță, depinde de noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"dar stiti ca niciodata nu o sa fiti cu ea"
Dacã m-as intoarce in trecut as simti apreciere, chiar si dacã nu e cu mine, si imi imaginez diferite scenarii cum ar fi, cum ar fi...
Dar ti-o spun, nici o pizdã nu e mai bunã decât tine, daca nu te vrea asta este mergi mai departe, ea are de pierdut in nici intr-un caz tu. Dacã stai doar asa in lumea imaginarã doar pierzi timpul, mai bine iti faci o micã armatã de a ta, cu alte fete si prieteni, sa iti creezi un cerc mic in clasa, asa ai mai multe sanse cu ea, daca este tipul de fatã popularã sau mai bine zis "curva" clasei. Dacã o s o ai, atunci nu o sa ti se para cine stie ce.

| Elide a răspuns:

Este exact asa cum este sa fiu îndrăgostită de un coleg de clasă din liceu dar n.o sa fiu cu el

| DibuAndrei2003 a răspuns:

Pai uite cum sta treaba amice, unii in viata sunt invingatori, iar altii pierzatori.
Cum eu fac parte din prima categorie, pot spune ca niciodata nu voi simti acel sentiment jalnic pe care sclavii care devoreaza penis pe banda rulanta il simt chiar zilnic. Eu zic sa iti revizuiesti comportamentul sa nu ajungi sa te lingi in anus. PACE.

| vasilemicutz explică (pentru DibuAndrei2003):

Ai 14 ani, super, ma bucur daca esti invingator! Totusi, destul de arogant raspunsul si la misto laughing