| Alle97 a întrebat:

Cum sti care este sufletul tau pereche?

Răspuns Câştigător
| deadea01 a răspuns:

Pai... daca tu chiar il placi, iar el se comporta foartefrumos cu tine si simti oarecum o senzatie de afectiune reciproca inseamna ca acela este sufletul tau pereche...

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stii niciodata. Dar cand iubesti cu adevarat un barbat, nici macar nu te intereseaza daca este sau nu sufletul tau pereche.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o trăire interioară care te anunță!
Pa, pa.

| shtephie a răspuns:

Simti, dar cateodata ne inselam in privinta asta!

| forever4you a răspuns:

Nu stii de aceea noi mereu suntem in cautarea sufletulu'i pereche, cautam si cautam pana cand da'm de o anumita persoana si atunci credem ca va'i ce perfect este, va'i acesta este sufletul meu pereche si se datoreaza a nu fi asa... ajungem cu inima franta din cauza asa zisulu'i "suflet pereche"dar asta'i viata daca nu incerci nu castigikiss

| lplostonyou a răspuns:

Asta simti daca sunteti oarecum pe aceeasi lungime de undahappy

| anDa a răspuns:

Cand simti ca aceea persoana te completeaza din punct de vedere moral si spiritual.

| ValyMha a răspuns:

Nu poti sti... nu ai de unde sa stii ce e in sufletul celuilalt/celeilalte dar viata e o surpriza continua nu poti sti ce te asteapta. (fundita?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există o modalitate de a "știi". Simți asta! E ca și cum l-ai cunoaște de o viață, deși l-ai văzut cinci minute. Îi poți spune orice și asculți tot ce-ți zice el. Întotdeauna când îți amintești de el, chiar după zeci de ani, ai impresia că e recent, sentimentul de apropiere față de el rămâne veșnic neschimbat. Din păcate, nu vorbesc din proprie experiență, ci din poveștile unor oameni care au iubit până la moarte și au știut că "acela" rămâne sufletul pereche deși nu l-au mai văzut de ani buni.