| anonim_4396 a întrebat:

Cum stiu ca o fata nu mai e virgina fara sa o verific personal si fara sa o intreb direct?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca vei fi desemnat castigator al premiului Nobel daca vei reusi performanta sa determini virginitatea unei fete/femei. Ar fi echivalentul a celei de a 8-a minune a lumii.winking

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea NU poate fi determinata fiindca este un concept de natura psihica si mentala a oricarei fiinte umane. Se poate determina prin examinare si observare vizuala starea si integritatea himenului, adica asa numita DEFLORARE. Insa cele 2 notiuni sunt diferite si intre ele nu exista o relatie de conditionalitate. O fata/femeie poate ajunge sa fie deflorata atat prin sex cat si din alte motive. Si tot la fel, o fata care si-a pierdut virginitatea prin sex poate ramane cu himenul intreg sau himenul sa fie lezat/rupt deci sa fie deflorata. Singura persoana care detine adevarul in privinta virginitatii este insasi fata pe care trebuie sa o crezi pe cuvant. Asta e realitatea. big grin

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Colega, himenul este tesut viu, deci deflorarea este si un act Fizic, mecanic. Altfel, de ce ar durea la rupere si penetrare, la cele nedilatate suficient, anterior digital, prin exercitii specifice?!
Daca nu ai avut, iti spun eu ca le doare, pentru ca e viu, iar la brunete si satene inchis, e si mai gros si mai vascularizat decat la blondele light, si se rupe si mai greu!
Trebuie stiinta si ceva efort, si mai ales unghi ascutit, de 45 de grade!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru PsihoSex):

Durerea care poate (subliniez POATE) sa apara in momentul ruperii/distrugerii totale a himenului este atat de nesemnificativa si practic insesizabila incat trece neobservata findca este complet estompata de durerea provocata de intinderea peste limita de alungire a fibrelor musculare. Cum iti explici producerea/aparitia durerilor uneori de-a dreptul atroce sau chiar insuportabie si dupa ce se produce ruperea himenului, pe parcursul intretinerii urmatoarelor contacte sexuale? De asemenea dupa parerea ta prin ce "miracol" consideri ca se produc/apar durerile cumplite sau chiar groaznice in cazul in care himenul nu este deloc afectat si va ramane intact uneori pana in momentul nasterii pe cale naturala. In concluzie, daca pana in prezent ti-a lipsit informatia corecta fiindca de experienta se pare ca nici nu poate fi vorba, afla ca aproape in toate situatiile in momentul producerii deflorarea, durerea aparuta in momentul ruperii/distrugerii acelui "tesut viu" denumit himen, care poate fi mai mult sau mai putin vascularizat, este nesemnificat sau in unele cazuri insesizabil. Iar in cazul in care himenul a fost rupt cu mult timp inainte, deci NU mai exista in momentul intretinerii sexului de dezvirginare, despre ce; ""Trebuie stiinta si ceva efort, si mai ales unghi ascutit, de 45 de grade!"" mai poate fi vorba?winking

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am raspuns din experienta! Durerile provin din teama prea mare izvorata din folclorul idiot si din ce isi povestesc fetele intre ele! Un preludiu corect euforizeaza si atenueaza durerile! Daca preludiul e ca lumea si se bea si un pahar de vin, e mult mai usor! Himenul ca atare e destul de subtire, dar poate fi foarte vascularizat! de aici si diferenta dintr 2 stropi si eventual mai mult, depinde. Sa stii ca nu obisnuiesc sa afirm ce nu stiu!
Eu cu toate am vorbit foarte mult, iar de preludiu, nu mai spun... plus tehnica, mediul, etc...
Tu poti folosi ce unghi vrei! Inca nu am primit reclamatii, nici de la virgine, nici de la cele coapte!

| mihai69 a răspuns:

Nu ai cum.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama ca este virgina daca nu o verifici personal.

| LoveSleep a răspuns:

O miroși. Cele virgine miros a pe...panseluțe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata Kung-fu si alte arte martiale.
Dupa trebuie sa te duci pe un munte si sa te faci calugar.
Eu de exemplu pot provoca un orgasm cu privirea.
La dusmance le pot face ciclul sa le vina cand vreau eu.

| kandaraki a răspuns:

Cum sa o verifici? ii bagi degetul tau cel mare in ureche dreapta a fetei si daca o gadila atunci e virgina, iar daca nu reactioneaza nu e virgina fata

| Kingsley a răspuns:

Pur si simplu o pui la incercare cu intrebari (Stii, sunt si eu curios, la primul contact sexual ce se intampla?), iar din raspunsul ei iti dai seama. Daca zice ca e lapte si miere, e clar (Dar cum reusesti asta? Cum de faci sa nu doara?)