| osimplaadolescenta a întrebat:

Cum te poti masturba ca fata fara sa iti introduci degetul in vagin? Fara mistouri ca sunt si eu mica

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa iti masezi incet clitorisul

| RAY a răspuns:

Si fara sa isi atingi clitorisul te poti simti ok, http://www.kudika.ro/......-faci.html

| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea externa doar a labiilor si clitorisului o poti realiza prin mangaierea cu degetele sau masarea acesteia cu mana dar mult mai eficient cu un aparat de vibromasaj. Aceste aparate se pot achizitiona la preturi accesibile chiar si tie deoarece pretul se incadreaza intre circa 20-30 de lei si 100 lei. Succes.

| mihai69 a răspuns:

Ai trei variante:

- două gratuite - jetul de la duș (mai ales dacă ai o „pară" cu mai multe tipuri de jet) sau „călărirea" unei perne sau jucării de pluș;
- un vibrator, ieftin, doar că nu se cheamă vibrator ci... aparat pentru vibromasaj și e disponibil la raioanele de îngrijire corporală la toate supermagazinele (sau chiar la unele magazine de electrocasnice). ex.:
http://www.okazii.ro/......a177031399
http://www.emag.ro/mini-aparat-masaj-innofit-inn-047-inn-047/pd/DX272YBBM/
(exemplele sunt doar cu caracter informativ și orientativ ca aspect și gamă de prețuri).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti mica si esti trol.

| Thuglife02 a răspuns:

Cu o papusa de preferat cheala

| Adelin01 a răspuns:

Pai sa te masezi clitisorul cum a zis cenusareasaadormita. si dupa sa iti introduci degetul in vagin pentru un efect mai bun

| Adelin01 a răspuns (pentru Adelin01):

Sa iti masezi*